На знімку (зліва направо): під час завантаження одного з розкидачів добрива Микола Федорович Побережний, Олег Анатолійович Лукашук і механізатор Петро Григорович Шевчук перевіряли, чи витримується встановлена норма внесення мінеральних добрив.
Але напруга жнивного комплексу робіт аж ніяк не спадала. Вже наступного дня обмочений ріпак не тільки доочистили, а й відвантажили на комбінат хлібопродуктів. А у полі №2, першої дільниці, яке попід дорогу на Яланець, працювали аж два трактори МТЗ з сучасними розкидачами мінеральних добрив. Ще донедавна механізатори Микола Побережний, який є одним із найдосвідченіших у цій справі, і Петро Шевчук, мабуть, і не уявляли, наскільки легше буде обслуговувати агрегат, обладнаний супутниковою навігацією. Та і керівник механізованого загону Олег Лукашук, який чергував у цьому полі, теж не без захоплення розповідав, наскільки вони надійніші і вигідно відрізняються від своїх попередників точністю і рівномірністю внесення. А звідсіля їхня продуктивність.
Про жнива кожний з їх учасників ділився враженнями не зовсім охоче. Адже якби не засуха, то намолотили б збіжжя значно більше, і кращим міг бути заробіток кожного. Тож, щоб надолужити центнери, які не з власної волі недобрали у цьому році, вже з самого початку робили все, щоб поле, у якому працювали агрегати, було, мов грядка.
А щоб агрегати не простоювали під завантаженням мінеральними добривами, на краю поля чергував наватажений ними автомобіль САЗ, водієм на якому був Анатолій Бєліков. Таким чином, завдяки подвійному підйому кузова, розкидачі завантажувалися за лічені хвилини.
В кузов автомобіля добрива вантажилися теж механізовано – з цією роботою вправно справлявся Віталій Поворозний, який працює на навантажувачі.
Хоч це поле вже було практично готовим під посів, кожний з механізаторів все ж поспішав, бо знали, що п’ятого серпня вже мають сіяти озимий ріпак.
– У механізованому загоні на сьогодні, – розповідав Олег Анатолійович, – взагалі тільки десять механізаторів. Цивілізація, технічний прогрес, а на додачу ще й розворотливість керівників та спеціалістів цього господарства, настільки позначилися на виробництві, що тепер там, де ще донедавна були зайняті п’ятеро працюючих, тепер успішно справляється один. Техніка на полях працює цілодобово.
На зміну один одному у пікові періоди робіт приходять тільки механізатори.
Павло КУШПЕЛА