На знімку (зліва направо): Сергій Мазуренко, Лідія Бернацька, Юлія Маршук, Лариса Бурлаку
Розміщена бібліотека для дорослих та юнацтва у будинку культури, а через стіну межує з нею дитяча бібліотека. Є також і читальний зал, до якого треба піднятись на 3-ій поверх музичної школи.
На три гілки однієї установи, яку очолює Лідія Бернацька, всього 17 працівників. Методист Любов Сербіна каже,що відвідувачів у них вистачає.
Ходять і дорослі, і діти, які з часом стають читачами «дорослої» бібліотеки.
Юнацтво Бершадщини полюбляє читати фантастику, детективи, трилери.
На запитання про різницю між сільською бібліотекою і районною, бібліограф-краєзнавець Юлія Маршук відповідає: – Справа в тому, що в нас набагато краще поповнення і оновлення фонду. Велика кількість різноманітних газет та журналів. Виділяються кошти з районного бюджету на періодику та нову літературу.
Є у бібліотеці і комп’ютери, але, на жаль, поки що тільки для службового користування. Раніше можна було за помірну плату користуватися комп’ютером, зайти в Інтернет, поки не вийшов закон, який заборонив брати гроші за такого роду послуги. Бібліотека брала участь у конкурсній програмі «Бібліоміст», яку започаткував Білл Гейтс і яка полягає в безкоштовній комп’ютеризації бібліотек та подальшому безплатному користуванні. Він виділив великі кошти для бібліотек України. Переможці отримують 15 комп’ютерів плюс принтери та сканери. До участі у проекті долучилися районна і три сільських бібліотеки. Наші навіть увійшли в трійку переможців, але підвели сільські бібліотеки, в приміщеннях яких занадто холодно взимку для комп’ютерної техніки. Але бібліотекарі кажуть, що не втрачають надії й оптимістично беруть участь у інших конкурсах, сподіваючись, що вже зовсім скоро і їхня бібліотека буде відповідно обладнаною і сучасною.
Не тільки читати заохочують у районній бібліотеці. Регулярно тут проводяться різні літературно-мистецькі заходи, облаштовуються виставки книг та фото тощо.
Бібліотека співпрацює з багатьма письменниками та поетами нашого краю. Регулярно проводяться з ними зустрічі. Спеціально відвели для них окремий куточок з презентованими книгами.
Не завжди на проведення заходів вистачає виділених коштів, тож іноді доводиться докладати і власні гроші. Втім, для улюбленої справи нічого не шкода.
Особливу мою увагу привернула дитяча бібліотека. У ній панує атмосфера чудес.
Рай для дітей, спокій для мам.
Приводять сюди малечу різного віку. Зручно, безпечно, цікаво завжди у кімнаті казок.
Ось уже від початку року радує вона тутешніх діток. Зі стін та стелі поглядають на відвідувачів казкові персонажі, котрих днями і ночами вимальовував штатний художник Сергій Мазуренко. Є у цій кімнаті і ляльковий театр, на вистави якого приходять подивитися діти з садочків. А виконують ролі самі маленькі читачі. Заохочують працівники їх порізному. Деколи йде у хід важка артилерія – шоколад.
Кажуть, що частенько серед купи іграшок приємно стомлена дітвора навіть засинає.
Почувають себе, як удома.
Для мам також тут є чим зайняти себе, поки діти переймаються своїми важливими справами. Є спеціально відведені полички з літературою та періодикою для батьків. А також – телевізор, музичний центр, який забезпечує супровід під час вистав. Мистецький вернісаж поповнюється виробами читачів.
Не вірять у забобони працівники Бершадської районної бібліотеки. Це підтверджується тим, що чорна кішка Буква щодня їм дорогу переходить, але приносить тільки радість та задоволення. Хоча директором тут Лідія Луківна, але справжня господиня вона – найграмотніша та найрозумніша кішка у світі, адже живе в самому епіцентрі інтелектуально-культурного розвитку. Збалансоване харчування має щодня. Працівниці бібліотеки піклуються про неї і завжди принесуть щось смачненьке. Нещодавно ще й святкували поповнення. Буква стала матір’ю. Люблять її і маленькі відвідувачі. А самі працівники називають талісманом бібліотеки.
Люблять свою справу бібліотекарі і роблять все можливе, щоб зробити її цікавою та потрібною. Захоплено розповідають про заплановані заходи та із задоволенням допоможуть вибрати щось для домашнього читання. Веселі, розумні та гостинні працівники запрошують всіх до свої книгозбірні.
Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Я. Франка