Такій площі на жнива вистачило б і одного комбайна «Дон-1500». Тим більше, що комбайнер В. А. Фернега та його помічник В.В. Протецький добре знають свою справу. Але у Яланці дійшло вже до того (у цьому мали змогу переконатися особисто разом з головою райкому профспілки працівників агропромислового комплексу Я.О. Черватюком), що вже навіть солома, зважаючи на засушливий рік, була мало не на вагу золота для тих, хто утримує худобу. І тут потрібно віддати належне саме Олені Костянтинівні, яка, крім «Дона-1500», спеціально жни вує ще й старенькою «Нивою» з соломоподрібнювачем, щоб забезпечити потребу у цьому кормі приватного сектора.
Ячмінь вже встигли обмолотити. Жаль лише, що через засуху культура видала тільки по 25 центнерів з гектара. Однак, враховуючи цьогорічні погодні умови, і це можна вважати досягненням.
За освітою Олена Бідняк економіст-бухгалтер. Безумовно, це он як допомагає у веденні господарства. Бо будь-який бізнес починається з розрахунків, що з того можна мати.
Щоправда, зізнається, що коли взялася за цю, здавалося б, не зовсім жіночу справу, допоміг їй батько Костянтин Бадьорко, який все життя відпрацював механізатором. Хоч йому вже 84 рік, ще й тепер навідується в господарство, аби щось порадити, підказати.
Легко Олені Костянтинівні ніколи не було. Однак вже призвичаїлася і навіть придбала дещо з нової техніки, декілька років поспіль обходиться без кредитів.
Керівник ПП «Добробут» зуміла згуртувати невеликий, зате здружений колектив однодумців. Чи не найбільше поважають її і за те, що не тільки зуміла зберегти все, що дісталося їй у спадок, а й підтримує у нормальному стані. Якби стабільнішою була політика щодо тваринництва, могла б утримувати ще й велику рогату худобу – приміщення знайшлися б. А поки що відгодовує тільки півтори сотні свиней, бо вважає, що без тваринництва на селі взагалі не обійтися.
А в жнива, як у жнива. За чаклуванням над якимось залізяччям застали зварювальника П.М. Мураховського.
– Дуже добре, що в команді є такі спеціалісти, як він, – пояснила Оле на Костянтинівна.
Називала вона і чимало прізвищ представників молодшого покоління, без яких теж не просто було б обійтись.
Було б дуже добре, якби у господарстві було ще хоча б декілька таких працівників, як С.О. Чорний, А.В. Вельган.
А весь секрет, кажуть, у тому, що Олена Костянтинівна старається для працівників, а вони – для неї. Зізнається, що нелегко, звичайно, було започатковувати бізнес, але не так просто було б тепер його і згорнути. Адже за нею 250 пайовиків, які довірили свою землю з надією, що вона збережеться і даватиме віддачу.
Отож, не даремно це підприємство називається «Добробут». У ньому кожний із працюючих забезпечує добробут, як сам собі, так і для односельчан.
Павло КУШПЕЛА