Fridge magnet wooden gears

Хоч земля родить – тривога не відходить

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Червня 2012, 00:02

У флоринському господарстві успіх найбільше залежить від механізаторів. Фотооб’єктив зафіксував бригадира тракторної бригади О.А. Лукащука (зліва направо), а також П.Г. Шевчука, М.Ф. Побережного, С.М. Демченка, В.В. Воронюка під час короткої обідньої перерви

Здавалося б, і реформи у сільськогосподарському виробництві давно зрушили з місця, і докорінних змін зазнали технології – хто дійсно займається ними на полях і фермах, хто домагається непоганих показників.

На жаль, чимало хто нинішньої пори, навіть з найдосвідченіших, все ж у тривозі. Бо ще й обминають господарства дощі. На який урожай можна розраховувати?

Справу в таких випадках не так просто залагодити, навіть вдаючись до великих затрат.

У Флорино, здавалося б, навчилися вирощувати високі врожаї за будь-яких умов. Але на те, що вже «засмикали» сільгоспвиробників, дорікнув і директор цього господарства В. В. Гасло.

Але хто саме? Реформатори, а може хтось із «грішників», через гріхи яких не йдуть тут весною дощі?

В тому й справа, що конкретно пальцем на когось годі показати, а проблеми, які перешкоджають розвиватися, є. Наприклад, зерно у всьому сВІТІ останнім часом дорожчає, а у нас чомусь навпаки – дешевшає, ділився роздумами керівник. От і змушені були сіяти приблизно те, що сіяли роками – на 800 гектарах озиму пшеницю, на 400 – кукурудзу, на 200 – цукрові буряки. Знайшлося місце у сівозміні і для сої, ярої пшениці.

Спробуй вибудувати у такій ситуації економіку господарства, коли не знаєш, на яку саме культуру буде попит і яка ціна.

А сіяли саме тією технікою і тим насінням, що треба – найсучаснішим. Якщо враховувати, що за насіння кукурудзи – за посівну норму не пошкодували по 1,2-1,5 тисячі гривень, затрати на посів он які. Сходи отримали, але про подальшу їх долю мову ще рано вести. Нижні листки на озимій пшениці вже навіть засихають через нестачу вологи. Якщо тільки природа не змилостивиться, то не буде наливу зерна.

Отже, якими б не були технології, на урожай поки що залишається тільки сподіватися. Цікаво, що кращих виробничників у цьому господарстві не прийнято виділяти, бо всі трудяться добре. Довірять, наприклад, комусь з них найсучаснішого трактора чи сівалку, які є в господарстві, от і посіє найбільше гектарів.

Хіба винен інший, який змушений був виконувати менш кваліфіковану роботу?

А жінок у рільництві не набереться вже і десятка, та і їм, відколи центр уваги було зміщено на механізацію і хімізацію полів, доводилося шукати роботу.

Засушлива весна створює ще й певну загрозу тваринництву. Підсіяли, наприклад, трави, а де гарантія, що вони відростуть, коли не відростають навіть після першого укосу? Тільки і рятує ситуацію перехідний запас силосу, але від таких кормів великого молока влітку не буває.

Але ж держава обіцяє дотації за худобу – пробую розрядити напружену розмову. На що В.В. Гасло відповів, що як вони і будуть, то тільки населенню. У флоринському господарстві не користуються кредитами. Якби навіть їх надавали, відсотки на них аж занадто великі.

Коли мова йшла про тваринництво, то запитав у Віктора Володимировича, чи не стануть конкурентами таким, як його господарство, великі тваринницькі комплекси. На подив він відповів, що така гігантоманія не вихід, у світі чимало інших шляхів вирішення проблеми виробництва тваринницької продукції. У Європі, наприклад, якраз таких і немає. І тільки тому, що там, насамперед, держава дбає про людей, а не про бізнес.

Бізнес сам себе зуміє захистити, щоб тільки були створені правила гри. А от у нас, створивши великі комплекси, не знають як діяти з надлишковою робочою силою, яка з’явиться у даній місцевості.

Так, проблема розвитку сіл в даний час нібито розробляється теж. Але хіба один раз вже було, що як тільки щось подібне проголошувалося – як от рік села, то саме цей рік і виявлявся чи не найважчим для селян. На завершення бесіди досвідчений керівник зазначив, що він не проти державної політики щодо розвитку сіл, але правила гри при цьому все-таки не повинні так часто мінятися. Про який, наприклад, план розвитку тваринництва можна вести мову на перспективу, коли сьогодні день-у-день розповідають, що договори на оренду можливо розірвати мало не в одну мить. Працюючи в таких умовах, навіть сучасну потужну техніку купляти ризиковано, тим більше в кредит. Бо як тільки договори на оренду буде розірвано, збути її буде нікому, а у невеликому господарстві такої не треба.

Флоринські поля останнім часом непогано родять, а от тривога в тих, хто їх обробляє, хто організовує тут виробництво все ж не відходить. Та селянину до цього не звикати.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Кучер Іван Андрійович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хоч земля родить – тривога не відходить - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення