На знімку: жителі села розмову з керівництвом району і села розпочали ще до зборів
А їх тут вистачає, як і в кожному селі. Хоч Голдашівка не така вже і велика – у 342 дворах мешкають 739 чоловік населення, далеко не для кожного з 330 людей працездатного віку знаходиться робота. А звідсіля і виникає в декого і зневіра в завтрашньому дні. Негативна демографічна ситуація, коли у селі помирає людей у дeкiлька разів більше, ніж народжується, нікого не налаштовує на ліричний лад. Тому, звітуючи перед громадою, сільський голова В.М. Усатюк і акцентував в основному увагу на проблемах.
Хоч у селі 39 дітей дошкільного віку, йшлося у його виступі, дитячу дошкільну установу відвідують тільки 19. Але сільською радою все ж чимало для них робиться.
На відміну від сіл, де тільки мріють про створення молокоблоків, тут успішно діє комунальне підприємство «Молочай», яке спеціалізується не тільки на зборі та охолодженні молока, а й забезпечує подачу води в обійстя жителів. Його працівники брали також участь у посипанні доріг в пору ожеледиці, у роботах по благоустрою населеного пункту. Але і в цьому випадку сільський голова наголошував, що комунальному підприємству й надалі потрібно буде розвиватися, розширюючи асортимент послуг.
А от щодо оплати за здане молоко, то люди були незгодні з розцінками, ні з тим, як вона здійснюється.
Особливістю даної громади є те, що село «розділене» на три фермерських господарства. А от їх співпраці останнім часом з громадою у багатьох селах могли б тільки позаздрити – допомога як сільській раді, так і певним верствам населення, надається ними і грішми, і послугами. Дещо робиться, наприклад, і з освітленням вулиць, ремонтом доріг. Певний фронт робіт, прозвучало у звіті, виконується і завдяки підтримці небайдужих жителів села.
Відповідні заходи, на що також потрібні були кошти, проводилися і в сільському будинку культури.
Проблем чимало, зізнався сільський голова, але при цьому відверто заявив, що вирішення всіх не завжди залежить тільки від сільської влади.
Коли прийшла пора обговорювати доповідь, то досить непросту і навіть необхідну тему здруженості зробив спробу розвинути 85-річний І.М. Оніщук.
– Коли прибивав перило на переході через ярок, – розповідав він, – розраховував, що хтось допоможе. А не допоміг ніхто. Змайстрував лавочку для відпочинку, де збирається багато людей, а її вкрали. Тож треба бути людьми.
Виступили перед громадою і керівники всіх трьох фермерських господарств – А.Т. Головня, П.М. Третяк та О.У. Слота. Причому, відстежувалися вже зовсім інші взаємовідносини кожного з них з громадою проти того, якими вони були ще недавно.
Анатолій Трохимович, наприклад, заявив, що в жодного з них не зачерствіє серце, якщо хтось звернеться по допомогу. Тому вже на сході громадян ними було взято на себе ряд зобов'язань, зокрема по благоустрою. Зрозуміло, сільський голова не упустив момент і привселюдно подякував кожному за проведену роботу в поміч селу.
В.С. Бондаренко, виступивши, теж відзначив, що відповідна робота у Голдашівці все-таки проводиться, тому і є певні зрушення на краще. А от виконкому годилося б попрацювати ще й у плані участі у різноманітних проектах, завдяки чому вдалося б залучити додаткові кошти на вирішення проблем.
О.Ф. Снігур теж відзначив, що навіть приємно відвідувати село, де домінують здруженість і взаєморозуміння. Тільки завдяки цьому можна буде вирішувати чимало проблем. Особисто ж обіцяв, що в міру можливостей допомагатиме – на ремонт доріг, щоб у школі був мінімум зручностей для школярів тощо.
Вів мову він і про медичну реформу, головна мета якої надавати кваліфіковану допомогу навіть жителям віддалених сіл. Не обійшов і проблеми з цінами на молоко, яке заготовляється у приватному секторі, зупинявся на інших актуальних питаннях.
Представниками з району також було дано відповіді і роз’яснення на запитання присутніх.
Даний захід проходив досить організовано, в спокійному і довірливому руслі.
Павло КУШПЕЛА