Fridge magnet wooden gears

Щоб почути кожного

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Січня 2012, 14:51

На знімках: звітувати сільському голові Петру Васильовичу Швецю було про що; в сільському клубі Берізок-Бершадських давно вже не було стільки людей.

Сходи громадян в селах завжди вважаються значимою для всіх подією, так як на них влада прагне почути кожного. А так, як у БерізкахБершадських і в Джулинці участь у них напередодні Нового року взяли ще й голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та керівники окремих ра йонних управлінь та служб, важливість даних заходів, мабуть, подвоїлася.

Оскільки обидва села входять до однієї сільської ради, тож сільський голова П.В. Швець, щоб ні в чому не порушувати єдність громади, звітував за виконану роботу за звітний період з одним і тим же звітом, конкретизуючи тільки окремі події.

А ініціативи йому у повсякденних напружених буднях ніколи не бракувало, тому і звітувати мав про що. Чого тільки варта була його організаторська робота по газифікації обох сіл. Причому, присутніми сприймалося все без зауважень. Якби тільки у його промові було щось не так, то вони одразу ж на те б відреагували. А в даному випадку відчувалося, що те, що планували, в основному виконано у всіх напрямках.

Справжні ж дебати, в одному й іншому випадках, розпочалися, коли перше, чи основне питання порядку денного, було вже позаду і приступили до обговорення іншого, яке скромно значилося – різне. Тут вже представники громади перебрали, особливо у Берізках-Бершадських, ініціативу на себе і внесли пропозицію, на що мали повне право, щоб надати слово ще й директору ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Хливнюку.

Хоч за словами Миколи Федоровича він вже звітував про виробничу діяльність в трудових колективах, запитання, які ставилися перед ним, можна було б віднести до розряду тих, які називають незручними навіть для керівників з таким досвідом роботи, як у нього. Питання були і по розрахунках за паї, і по заробітній платі в рослинництві й тваринництві, і по майну.
Знали б тільки в Усті, що декілька разів у Берізках-Бершадських згадували про них, сусідів, і щоразу ставили у приклад, як потрібно вести господарство.

Претензії по багатьох позиціях щодо господарської діяльності ТОВ «Агрофірма «Джулинка» були і в О.Ф. Снігура: по врожайності, заробітній платі тощо. Хоч по окремих позиціях керівника даного господарства, яке не так часто критикували, навіть можна було б зрозуміти.

Наприклад – керівників, які давно позбулися худоби, часто навіть не згадують, а от його, який її зберіг, тепер ще й критикують, що воно зменшилося. Проте, по більшості позицій, керівництву агрофірми все-таки доведеться попрацювати, щоб поліпшити ситуацію, адже у наступному році завершується строк оренди земельних паїв. Тож окремі неспроста цікавилися, чи можливо взагалі від’єднатися від Джулинки і, заручившись підтримкою іншого інвестора, спробувати господарювати самостійно.

На зборах в обох селах виступив й представник відомого сільгоспвиробника «Кряж», який починає будівництво в Джулинці великого елеватора.

Щодо позиції влади, то О.Ф. Снігур висловився так: для влади найважливішим у даній ситуації є те, щоб земля використовувалася ефективно, господарство розвивалося, створювалися робочі місця, а всі проблеми вирішувалися цивілізовано.

На сході громадян села у Джулинці натиск на керівника місцевого господарства був дещо стриманим, проте і в даному випадку порушувався цілий ряд проблем, які знайшли б своє віддзеркалення на більшості громад району. Зауважувалося й на те, що про процвітання у даній громаді мова може йти тільки тоді, коли у ній буде нараховуватися більше дітей, вистачатиме для всіх робочих місць тощо.

Чи може несправедливими були зауваження, що нібито в селі не треба вже ні зоотехніка, ні агронома, ні інженера?

У деяких виступах відчувалася відверта ностальгія за колгоспом, хоч молодші покоління не знають вже навіть, що це таке. А от щодо діяльності сільського голови, то і в Джулинці також наголошувалося, що він робив все можливе для розвитку громади.

Однак і зауважень та пропозицій не бракувало – і щодо екології, вивезення сміття й ліквідації стихійних сміттєзвалищ, зайвої наявності торговельних точок, які у даній громаді є вже чи не на всіх вулицях. «Чи потрібно їх стільки в селі, та ще й таких, де розпивається спиртне?» – небезпідставно запитував один з виступаючих.

Дуже важливим на сходах громадян в обох селах було те, що представники громади вже не прагнули залишатися в тіні, мовляв, моя хата скраю, а натомість висловлювали цілий ряд проблем, без вирішення яких, на їхню думку, далі рухатися неможливо. І влада району тільки підтримуватиме їх у цьому.

Звіт сільського голови в обох селах було схвально затверджено, а вирішення проблем зафіксовано в рішеннях зборів. Такий перебіг подій є ще одним доказом того, що громади дедалі більше прагнуть вникати в суть подій, не залишатися байдужими до вирішення власних проблем.

Тож рік новий, поряд із святами, має стати для джулинчан й роком буденної напруженої роботи. Без цього зміни на краще неможливі.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Бойко Петро Васильович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щоб почути кожного - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення