Вагомий внесок у виробництві м’яса – 83% від районного показника – птахокомбінату «Бершадський». Проте позитивних змін з його виробництвом досягнуто і сільськогосподарськими підприємствами, якими його вироблено 859 тонн. Це, насамперед, ПрАТ «Явір-Агросервіс», ТОВ «Устя», ПП «Промінь», ТОВ «Удич», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП».
Основним із заходів, направлених на збільшення виробництва м’яса, є впровадження прогресивних технологій при вирощуванні та відгодівлі великої рогатої худоби та свиней. Так, середньодобові прирости свиней у ПрАТ «Явір-Агросервіс» – 618, у ТОВ «Удич» – 565 грамів, великої рогатої худоби у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» – 740, у ТОВ «Устя» – 660 грамів. При таких показниках тваринництво буде завжди прибутковим.
Регулярним резервом надходження коштів у господарства є молочне скотарство. Ефективно ведеться дана галузь у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», де в середньому від корови надій молока за дев’ять місяців становить відповідно 5231 і 4108 кілограмів.
Позитивних зрушень у молочному скотарстві досягнуто у поточному році і у ПП «Промінь», де надої від корови збільшено на 745 кілограмів.
Відповідно керівникам та спеціалістам сільськогосподарських підприємств є в кого переймати досвід у веденні галузі.
Одним з резервів нарощування виробництва тваринницької продукції є чисельність поголів’я худоби і птиці.
На даний період, у розрахунку на сто гектарів сільськогосподарських угідь, утримується по 40 голів умовного поголів’я, що на чотири голови більше проти минулого року.
Проте його чисельність залежить від таких факторів, як відтворення та збереження.
Нині галузь тваринництва вступає в один з найвідповідальніших періодів – зимовостійловий. Як підготувалися до нього, такими будуть і результати. Але коли проаналізувати ситуацію, то всі готувалися до зимівлі з повною віддачею. В розрахунку на кожну умовну голову заготовлено по 30 центнерів кормових одиниць кормів, що повністю забезпечує у них потребу.
Добре підготували галузь до зимівлі у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Світанок-Агросвіт», «Надбужжя Плюс», «Устя», «Лан».
Тож для того, щоб одержати заплановану кількість продукції, спеціалістам залишається єдине – раціонально використовувати кормові запаси.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.