На знімку: майстер цеху слабоалкогольних напоїв Марія Федорівна Гладійчук, директор підприємства Олександр В’ячеславович Герасименко обговорюють питання виробництва
– Щоб наблизити читача до нашого підприємства, відзначу, що ПрАТ «Бершадський комбінат» – це сучасна назва пивокомбінату. Відповідно до закону про господарські товариства, Верховною Радою України було прийнято рішення внести зміни до назв і структур товариств з тим, щоб більше захистити права акціонерів. А коли міняли документи, штамп і печать, вирішили в себе прибрати з його назви ще й термін «пиво» – в зв’язку з тим, що воно давно вже в нас не виробляється.
Якщо ж вести мову про наші здобутки, то за 7 місяців нами було вироблено товарної продукції, у порівняльних цінах, на суму 18606,6 тисячі гривень, що становить 118,7 відсотка до минулого року. Зокрема, виробництво слабоалкогольних напоїв становило 130,3 відсотка до плану і 130,8 відсотка до відповідного періоду минулого року, солоду – 101,7 відсотка до плану і 95,7 відсотка до минулого року.
Реалізація слабоалкогольних напоїв становила до минулого року 123,6, а солоду – 103,9 відсотка. Слабоалкогольних напоїв було реалізовано на суму понад 26,7 мільйона гривень, в тому числі дистрибютерами – на 23,6 мільйона гривень. У минулому році сума реалізації напоїв склала 18,6 мільйона гривень.
Найбільше їх було реалізовано на Одещину і в Крим, досить суттєвою була реалізація і в центральний регіон нашої держави.
Найпроблемнішим залишається питання повернення пляшки 0,33 літра. Якщо станом на 1 січня цього року борг по них склав 5,4 мільйона штук, то на 1 серпня він ще зріс на 5,3 мільйона і сягнув 10,7 мільйона штук. Для забезпечення виробництва тарою заводом за 7 місяців було закуплено майже 4,1 мільйона пляшок на суму 3,3 мільйона гривень. Сума уцінки нової пляшки склала 1,8 мільйона гривень. А це досить значні затрати, які негативно вплинули на фінансові результати роботи підприємства.
Але навіть працюючи в таких умовах, за півріччя нами отримано 735,8 тисячі гривень балансового прибутку, а чистий прибуток склав 386,6 тисячі гривень. За відповідний період минулого року чистого прибутку було отримано 278,4 тисячі гривень.
Середня кількість працюючих становить 130, середньомісячна заробітна плата – 1973 гривні, що на 18,4 відсотка більше, ніж у минулому році.
Рентабельність за 6 місяців склала – 4,85 відсотка, в тому числі по слабоалкогольних напоях – 7,4, по солоду – 0,6 відсотка.
За підсумками робити щорічно виплачуємо дивіденти.
За сім місяців поточного року сплачено податків та зборів на суму в 1,52 раза більше, ніж за відповідний період минулого року, і їх сума становить більше 14,5 мільйона гривень.
Щодо перспективи нашого підприємства, то незважаючи, що під його підрозділами зайнято лише 2,49 гектара землі, ми і надалі залишаємося одним з найбільших в районі підприємств серед платників податків, створюємо робочі місця для населення. Але перспектива все-таки залежить більше від нашого головного підприємства, яке вбачає своє майбутнє в тому, щоб ринок виробництва і збуту був більш компактним територіально.
Скупивши такі заводи в Україні, наше головне підприємство дійшло висновку, що виробництво і збут продукції повинні бути поряд. Адже це енергозбереження, зниження затрат на доставку, які іноді дуже значні.
Ми забезпечуємо нашою продукцією південь держави і нібито нічого не втрачаємо.
Але не варто скидати з рахунків, що є такий завод ще і в Севастополі, який теж забезпечує своєю продукцією – водою, квасом – весь південь.
Так що розвивати в нас виробництво тих видів продукції, як у Севастополі, нелогічно, і ми змушені шукати можливості збільшення виробництва солоду і напоїв, які виготовляємо тепер.
Неабияким здобутком підприємства, що вселяє надію, що і надалі в нас все буде гаразд, є стабільний колектив працюючих. Плинності кадрів, в тому числі і спеціалістів, нема, тому і орієнтуємося на перспективу з оптимізмом.
Щоправда, останнім часом, з прийняттям деяких законодавчих актів, змінилися дещо і приорітети підприємства, постачальники і ми навіть зазнали певних втрат. Але ми впевнені, що всі ці питання дуже скоро відпрацьовуватимуться на рівні держави і те буде колективу тільки на користь