Озимий ячмінь вже скошено на всій площі – це 2895 гектарів, обмолочено – на 97,9 відсотка. Середня урожайність по району, знову ж таки за попередніми даними, становить 37,2 центнера з гектара.
Горох скошено на всій площі – це 652 гектари. Обмолочено ж його було на площі 560 гектарів. Середня врожайність цієї культури по району становить 14,7 центнера з гектара. Лише в окремих господарствах цей показник становить 18 центнерів. На жаль, є і такі, де намолочено його лише по 7-9 центнерів. Цьогорічні погодні умови склалися вкрай несприятливі для його збирання.
Вслід за цими культурами завершується збирання ярого ячменю, озимого ріпаку, які станом на 20 липня було зібрано, відповідно, на площах 4120 гектарів або на 77,8 відсотка і на 3230 гектарах або на 79,8 відсотка. Середня врожайність цих культур по району становить, відповідно, 28 і 20 центнерів з гектара.
Станом на 20 липня район на повну силу приступив до збирання основного нашого хліба – озимої пшениці, строки обмолоту якої з об’єктивних причин переносилися.
У сільгосппідприємствах її зібрано вже на площі 6300 гектарів, що становить 39,2 відсотка від усієї її площі. Середня її врожайність становить, за звітними даними – 42,9 центнера з гектара.
Не можна не зупинитися на показниках строкатості між господарствами. З одних господарств звітують, що вона видає по 68-56 центнерів з гектара, але є і такі, в яких цей показник становить лише 3335 центнерів. Подібні приклади можна було б наводити і по інших культурах.
Валовий збір ранніх зернових, за попередніми даними, становить по району 51,7 тисячі тонн.
Неабияким резервом поповнення валового намолоту в районі є ще фермерські господарства та господарства населення, а тому сільські ради теж повинні здійснювати контроль за ходом збирання, обліком врожайності та за своєчасною звітністю про хід збиральних робіт.
Темпи жнивного комплексу робіт не спадають