Fridge magnet wooden gears

І жнивують, і будують

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Липня 2011, 22:26

На знімку (зліва направо): механізатор Анатолій Павлович Гончарук і директор кошаринецького господарства Сергій Станіславович Царюк біля мульчувача, яким подрібнюються у полі поживні рештки

Хто б що не говорив, а форми і методи роботи, як і взагалі підходи до організації сільськогосподарського виробництва, у керівників старшого і молодшого поколінь різняться. Скільки б разів не доводилося бувати у ПП «Промтехагросервіс», яке очолює один із наймолодших у районі керівників, депутат районної ради С. С. Царюк, щоразу можна побачити, збагатитися на щось цікаве, чого немає в інших селах і що цілком виправдовувало б себе у будь-якому з господарств.

Згадаймо хоча б у якому стані території механізованих загонів у окремих селах. Найчастіше, як в отій приказці: «Як є пліт, то немає воріт, а як і є ворота, то обов'язково немає плота». І це в пору, коли навіть кожний кілограм металолому вже в ціні. Хоч на їх територіях зберігається техніки на мільйони гривень, навіть примусовими методами не завжди вдавалося їх огородити, щоб краще зберегти оте добро.

Тим часом навіть у такому невеликому господарстві, як кошаринецьке, крім огорожі, воріт, вирішили побудувати на в'їзді ще й прохідну, а на самій території встановити ще й відеонагляд. Таким чином, контроль за технікою, а заодно і за зерноскладами, які на території цього ж мехзагону, здійснюватиметься надійно і цілодобово.

Звичайно, розповідаючи про це, не можна не згадати і ще одну мудрість: якщо будують – значить не бідують. Що у Кошаринцях це саме так, засвідчує і той факт, що вже в цьому році тут мають намір справити новосілля у новому офісному приміщенні, яке до цього не використовувалося, і опоряджувальні роботи в якому ведуться. У планах перенести поближче до місць зберігання техніки ще й чималий металевий ангар. Надалі сама ситуація підказує, що пустувати він не буде.

Неважко здогадатися, що більш серйозно дбати про збереження основних засобів виробництва тут почали з придбанням техніки, яка дорого коштує. От і в нинішньому році купили комбайн «Джон-Дір» і навіть встигли випробувати на цьогорічних жнивах. Тож сам Бог велів, щоб така техніка була під надійним наглядом.

Щоправда, жнива у цьому році кошаринецькі механізатори розпочинали не на своїх полях, а в Тростянчику, виручаючи сусідів з обмолотом ріпаку. Власні ж пшениці імпортної селекції тим часом ще дозрівали.

Озимий ячмінь, щоправда, на площі сто гектарів на день, коли готувався цей матеріал, все-таки на своїх полях вже обмолотили – кожний його гектар видав по 40 центнерів.

Чотирма наявними у цьому господарстві комбайнами, які спроможні щоденно збирати хліб на площі до ста гектарів і навіть більшій, з обмолотом ранніх зернових у себе вдома, як це не раз було у попередні роки, планують справитися за лічені дні. На заваді може стати хіба що негода. Навіть у найскладніші роки більше, як десять днів, жнива у Кошаринцях не тривали.

Щоб на території мехзагону не було бур’янів, тутешні умільці зконструювали косарку і тепер успішно нею користуються.

Ще однією новинкою у цьому господарстві є мульчувач соломи, яка залишається в полі після комбайнів. Подрібнені і розкидані з його допомогою покоси, а одним агрегатом цю роботу виконують на площі до 20 гектарів у день, після додавання одного центнера аміачної селітри на кожний гектар заробляються в грунт.

За даними науковців, це замінює десять тонн органіки на кожному гектарі. На підході у це господарство ще один комбайн «Джон-Дір», який вже братиме участь в обмолоті соняшнику. На придбання саме цієї марки зернозбиральної техніки ставку зробили з врахуванням того, що запасні частини до таких комбайнів набагато дешевші, ніж до інших імпортного виробництва. Та ще й сервісні центри по їх обслуговуванню недалеко.

Про зернотік у цьому господарстві теж можна висловитися словами приказки, у якій йдеться, що коли буде критий тік, то не пустуватиме засік. Щоправда, тік тут поки що хоч і не критий, проте піднавісів для збіжжя на ньому достатньо.

Щодо комбайнерів, які беруть участь у жнивах, то і Володимир Очашлюк, і Віталій Токаренко, Олексій Терінчик і Анатолій Бездітний давно вже випробувані напруженими піковими періодами робіт на полях кадри, хоч і молоді ще за віком.

У Кошаринцях придбали також сучасний розкидач мінеральних добрив із супутниковою навігацією. Такий агрегат справляється з цією роботою за одну тільки ніч на площі сто гектарів. Причому, якість внесення відмінна.

Щодо самого керівника господарства, то у Кошаринцях кажуть, що Сергій Станіславович не цурається сам сісти за штурвал комбайна і намолотити якусь машинудругу зерна, щоб тільки техніка не простоювала.

Одним словом, у кого, як кажуть, руки ростуть звідки треба, і хто думає по-сучасному, а до всього ще й у кого робити це все є охота, там і робота і відповідна віддача є від неї.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Джура Євдоким Петрович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.04.44. Похов. с. Петрушани, Молдова.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І жнивують, і будують - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення