Мала Киріївка та Осіївка нічим не відрізнялися з їх організацією з-поміж інших. Однак у даному випадку в обох вони навіть вразили своєю багаточисельністю, як автора цих рядків, так і присутніх на них заступника голови районної ради В.С. Бондаренка та інших гостей, які пізніше відзначили це у своїх виступах. Найперше, досить масовою виявилася тут явка, що мало б означати небайдужість людей до того, що відбувається в селах.
Щоправда, явку дехто із самих їх учасників пояснював тим, що чимало прийшли, щоб побачити та почути нового інвестора, якому передані корпоративні права на право власності на ТОВ «Осіївське», адже багатьох цікавила доля їх майнових та земельних паїв.
Але належне у даному випадку треба віддати і сільському голові В.М. Соколюку в організації їх проведення.
Звітуючи на них про свою та діяльність виконкому за останній рік, Віктору Миколайовичу і без того, щоб вникати у проблеми з отими паями, було про що вести мову з громадою. Тому присутнім з самого початку було дано роз’яснення, що їх краще буде обговорити, а можливо і прийняти відповідні рішення, на зборах пайовиків. Тільки завдяки цьому сільському голові вдалося у даному випадку, якщо висловлюватися образно, вбити двох зайців одним пострілом, тобто провести збори в обох селах в один і той же день, тільки з інтервалом у часі. Йому не тільки вдалося зупинитися на тому, що було зроблено за звітний період, а й на недоліках, причому до найменших дрібниць. Відчуваючи, що добре володіє аудиторією, він зумів ще й присоромити декого за упущення у вихованні дітей. Далися взнаки і навики його роботи перед обранням сільським головою вчителем у школі, знання елементів психології.
Ситуація в обох селах є досить непростою: робочих місць не вистачає, і безробітних хоч відбавляй, та ще й нікуди на роботу не поїдеш, бо з автобусним сполученням із районним центром теж проблема. Демографічна ситуація теж не на користь громаді.
Що з того, що виконується сільською радою бюджет, грошей отих разом з дотаційними надходженнями ледве вистачило на найнеобхідніше.
А на території сільської ради дві школи, два будинки культури і клуб, амбулаторія загальної практики сімейної медицини і ФАП, дитячий садок.
Непросто все це вдається утримувати в умовах нинішнього фінансування. Одних тільки центральних вулиць та придорожних насаджень десятки кілометрів, п’ять кладовищ – спробуй підтримувати на них належний порядок. Але на те, кажуть, і щука в річці, щоб карась не дрімав. Заручившись підтримкою спонсорів, серед яких і підприємці, учнів шкіл, працівників бюджетних установ, В. М. Соколюку вдається чимало зробити. Освітлення майже на всіх вулицях у селах, наприклад, виконане силами електромонтерів, які у них проживають, обійшлося у декілька разів дешевше, ніж в інших населених пунктах.
Хоч Мала Киріївка і бригадне село, про закриття школи у ньому навіть мова не йде, бо у ній поки що 76 учнів і вона є тепер однією з найбільших серед шкіл І-ІІ ступенів у районі. В Осіївській школі 132 учні і тут теж належно організовано навчально-виховний процес.
А от вимогу жителів Малої Киріївки відкрити у їхньому селі ще й дитячий садок, можна не тільки зрозуміти, а й підтримати. Перед тим, як приймати якесь рішення, вивчити дану ситуацію обіцяв В.С. Бондаренко з комісією.
Щодо боротьби з правопорушеннями у селах – їх приклади наводив у своєму виступі і В.М. Соколюк, і старший дільничний інспектор міліції О.М. Когут – то сільська рада навіть ставить за мету заохочувати у майбутньому тих, хто гарно себе поводить, успішно навчається. У звіті сільського голови чітко відстежувався тісний зв'язок і співпраця сільської ради з школами, сільською медициною.
Через те, що Віктор Миколайович вів мову просто й дохідливо про наболіле, що під силу зробити силами громади – на обох зібраннях присутні слухали його з увагою.
Цікаво, що звітуючи в обох селах, він навіть приклади наводив одні і ті ж, тобто ні в чому не ділив громаду, а навпаки – відчувалося прагнення об’єднати її на шляху до подолання проблем. А саме таким і виживати при нинішніх негараздах, тим більше, що є заради кого.
Осіївська сільрада чи не на першому місці в районі по кількості багатодітних сімей, яких нараховується 29.
Дуже гарно поводить себе, що теж відзначалося на зборах, хутірська громада – так називають жителів колишнього хутора Жданова, за якими також багато гарних справ.
Резерви подолання проблем? Відвівши чимало часу темі благоустрою, згадав і про них. Як настає пора оббивати горіхи попід шляхом, то загадувати нікому не треба, а от навести біля них порядок весною чомусь такі не поспішають. І це лише один із наведених ним прикладів.
Віктор Миколайович, виступаючи, і дякував, і докоряв при необхідності і навіть вибачався, якщо відчував, що десь перегинає, як кажуть, палицю. Але в цілому збори в обох селах пройшли успішно.
На них виступили і В.С. Бондаренко, і директор ТОВ «Осіївське» Л.Т. Глушко. В Осіївці директор школи О.О. Петрук оприлюднив звернення учнів допомогти їм в організації дозвілля в позаурочний час. В своєму виступі Л.Т. Глушко зробила наголос на тому, що населенню у селах тепер необхідно жити єдиною командою і намагатися в усьому розуміти одне одного. Тому залишається лише сподіватися, що будуть вирішеними надалі і проблеми доступу для відпочинку на ставках, які в оренді, як того вимагали люди, перенесення базару від будинку культури в інше місце, із забезпеченням мобільним зв'язком тощо. Вона зазначила, що залучення інвестора сприятиме ефективному розвитку виробництва у товаристві, вже тепер поступає сучасна техніка і технології. На зборах в обох селах було ухвалено відповідні рішення, присвоєно або підтверджено за окремими дворами звання «Кращий двір». Було проголосовано також за відповідні суми оподаткування і сплати добровільного податку з кожного гектара орендованої землі. Ці кошти мають бути використаними для потреб громади.
Павло КУШПЕЛА