Для Л.В. Юхименко, як і для інших сільських голів, весняна пора завжди є гарячою у плані наведення порядку та благоустрою. На даній посаді вона вже не одне скликання, а все доводиться призвичаюватися до роботи в умовах, які останнім часом з року в рік змінюються. Якщо колись у сільських радах були кошти, та і базові господарства допомагали на такі цілі, то до деякої міри навіть сковувалася тоді в окремих сільських голів й ініціатива. Тепер самостійності у прийнятті рішень хоч відбавляй, нерідко, як все благополучно, взагалі ніхто не втручається у їхню діяльність – а спробуй щось суттєве зробити, коли хронічно не вистачає грошей.
Вапно, розповідала Лідія Василівна, ще купили за власні кошти, а далі, якби не спонсори – місцеве ПП «Промтех - агросервіс» і птахокомбінат «Бершадський», то було б сутужно.
– От підгорнули сміттезвалище, – навела приклад сільський голова, – а його вже знову потрібно підгортати, і нікого це не цікавить, що немає чим і за що.
Але якщо вишукувати резерви, як у малому, так і у великому, планувати свою роботу, організовувати для неї громаду, то зробити можна чимало.
Певну підтримку по наведенню порядку на дорогах, наприклад, все-таки надали три працівники від центру зайнятості. А якби настільки ж активну участь виявили й інші безробітні, яких вистачає в селі. Працівники установ, які на території Кошаринець, теж навели порядок власними силами. Дійшло до того, що працівники сільської ради, коли захотіли переселитися в інше приміщення, на шпалери скинулися із власних зарплат. Це, звичайно, не вихід із ситуації, проте тепер тут привітно і затишно. А щодо освітлення на сільських вулицях, на яке потрібні більші затрати, то вводити його змушені навіть певними частинами на окремих вулицях і цю роботу продовжуватимуть.
Коли справа доходить до того, що потрібно вручити дітям подарунки, для спонсорів у цьому селі це вже свята справа і за ними затримки не буває.
Щодо Кошаринецької школи, у якій директором О.А. Плаксій, чи дитячого садка, у якому завідуючою І.І. Терінчик, то у них, за висновками гостей, хоч сьогодні можна проводити семінари.
У коридорі цієї школи цікава виставка робіт, виконаних з підручних матеріалів. Причому, окремі настільки вражають, що можуть зацікавити багатьох дорослих. Таїни орігамі, наприклад, відкриває підростаючому поколінню особисто директор Ольга Анатоліївна. Є в школі й інші ентузіасти.
Хоч дана школа і невелика, у ній тільки 55 учнів, відчувалося, що колектив у ній здружений. От і робиться тут чимало як власними сила педагогів, так і силами учнів та їхніх батьків.
А от про просторий комп’ютер ний клас, та ще й із сучасною технікою, тут поки що тільки мріють, як і про те, як здешевити її опалення. Виношують також плани обладнати внутрішній санвузол.
У дитячому садку вже з того, як його вихованці зустрічали гостей (на знімку), можна було зробити висновок, що їх вихованню приділяється значна увага. Виручає колектив у таку складну пору особиста ініціатива тих, хто тут працював і працює, хто виховує діток. Де ще таке є, наприклад, щоб художнім керівником у діток була особисто голова села.
На вході в цю установу щоранку зустрічають майстерно виготовлені білі лебеді. І знову ж таки з підручних матеріалів – використаних автомобільних шин від легкових автомобілів.
Не можна не згадати, що чимало зроблено для цього дитячого садка О.К. Терінчик, яка працювала з дітками три десятиліття і нині охоче ділиться досвідом з молодою зміною.
У прекрасному приміщенні у цьому селі і ФАП. А от те, що він на другому поверсі, певною мірою для престарілих або хворих вже є проблемою.
Існує проблема і з його опаленням.
Того дня представники з району чимало спілкувалися з людьми – на вулицях, в трудових колективах і під час прийому громадян. Допомагав їм у цьому, крім сільського голови, і депутат районної ради, керівник місцевого ПП «Промтехагросервіс» С.С. Царюк, який також багато робить для розвитку села, створення тут робочих місць, добробуту людей.
Подібні візити представників районної влади у села мають за мету все побачити, оцінити перед тим, як приймати якісь рішення. Наприклад, на організацію санвузла вже цього дня В.М. Оркуш обіцяв, що влада допоможе з матеріалами, а щоб зекономити кошти на монтажі, рекомендував підключити до роботи батьків учнів. Було також дано рекомендацію ознайомитися з однією з новинок, яку можна було б використати для обігріву ФАПу.
Мабуть, швидше повинна зрушити з місця і проблема з придбанням морозильної камери для дитячого садка.
А щодо курортної зони у цьому селі, то теж було рекомендовано обладнати її на березі річки в конкретному місці. І хочеться вірити, що все це обов’язково буде.
Коли? Це залежатиме швидше всього від того, наскільки ініціативною буде ще й вся громада.