Fridge magnet wooden gears

Багато залежить і від ініціативи

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Квітня 2011, 21:54

Компактним, невеличким Кошаринцям, охайності минулої середи, коли завітали перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш з керівниками окремих управлінь та служб, додали ще й прибрані вулиці, вибілені бордюри. У таких би селах курортні зони відкривати.

Для Л.В. Юхименко, як і для інших сільських голів, весняна пора завжди є гарячою у плані наведення порядку та благоустрою. На даній посаді вона вже не одне скликання, а все доводиться призвичаюватися до роботи в умовах, які останнім часом з року в рік змінюються. Якщо колись у сільських радах були кошти, та і базові господарства допомагали на такі цілі, то до деякої міри навіть сковувалася тоді в окремих сільських голів й ініціатива. Тепер самостійності у прийнятті рішень хоч відбавляй, нерідко, як все благополучно, взагалі ніхто не втручається у їхню діяльність – а спробуй щось суттєве зробити, коли хронічно не вистачає грошей.

Вапно, розповідала Лідія Василівна, ще купили за власні кошти, а далі, якби не спонсори – місцеве ПП «Промтех - агросервіс» і птахокомбінат «Бершадський», то було б сутужно.
– От підгорнули сміттезвалище, – навела приклад сільський голова, – а його вже знову потрібно підгортати, і нікого це не цікавить, що немає чим і за що.

Але якщо вишукувати резерви, як у малому, так і у великому, планувати свою роботу, організовувати для неї громаду, то зробити можна чимало.

Певну підтримку по наведенню порядку на дорогах, наприклад, все-таки надали три працівники від центру зайнятості. А якби настільки ж активну участь виявили й інші безробітні, яких вистачає в селі. Працівники установ, які на території Кошаринець, теж навели порядок власними силами. Дійшло до того, що працівники сільської ради, коли захотіли переселитися в інше приміщення, на шпалери скинулися із власних зарплат. Це, звичайно, не вихід із ситуації, проте тепер тут привітно і затишно. А щодо освітлення на сільських вулицях, на яке потрібні більші затрати, то вводити його змушені навіть певними частинами на окремих вулицях і цю роботу продовжуватимуть.

Коли справа доходить до того, що потрібно вручити дітям подарунки, для спонсорів у цьому селі це вже свята справа і за ними затримки не буває.

Щодо Кошаринецької школи, у якій директором О.А. Плаксій, чи дитячого садка, у якому завідуючою І.І. Терінчик, то у них, за висновками гостей, хоч сьогодні можна проводити семінари.

У коридорі цієї школи цікава виставка робіт, виконаних з підручних матеріалів. Причому, окремі настільки вражають, що можуть зацікавити багатьох дорослих. Таїни орігамі, наприклад, відкриває підростаючому поколінню особисто директор Ольга Анатоліївна. Є в школі й інші ентузіасти.

Хоч дана школа і невелика, у ній тільки 55 учнів, відчувалося, що колектив у ній здружений. От і робиться тут чимало як власними сила педагогів, так і силами учнів та їхніх батьків.
А от про просторий комп’ютер ний клас, та ще й із сучасною технікою, тут поки що тільки мріють, як і про те, як здешевити її опалення. Виношують також плани обладнати внутрішній санвузол.

У дитячому садку вже з того, як його вихованці зустрічали гостей (на знімку), можна було зробити висновок, що їх вихованню приділяється значна увага. Виручає колектив у таку складну пору особиста ініціатива тих, хто тут працював і працює, хто виховує діток. Де ще таке є, наприклад, щоб художнім керівником у діток була особисто голова села.
На вході в цю установу щоранку зустрічають майстерно виготовлені білі лебеді. І знову ж таки з підручних матеріалів – використаних автомобільних шин від легкових автомобілів.
Не можна не згадати, що чимало зроблено для цього дитячого садка О.К. Терінчик, яка працювала з дітками три десятиліття і нині охоче ділиться досвідом з молодою зміною.
У прекрасному приміщенні у цьому селі і ФАП. А от те, що він на другому поверсі, певною мірою для престарілих або хворих вже є проблемою.
Існує проблема і з його опаленням.

Того дня представники з району чимало спілкувалися з людьми – на вулицях, в трудових колективах і під час прийому громадян. Допомагав їм у цьому, крім сільського голови, і депутат районної ради, керівник місцевого ПП «Промтехагросервіс» С.С. Царюк, який також багато робить для розвитку села, створення тут робочих місць, добробуту людей.
Подібні візити представників районної влади у села мають за мету все побачити, оцінити перед тим, як приймати якісь рішення. Наприклад, на організацію санвузла вже цього дня В.М. Оркуш обіцяв, що влада допоможе з матеріалами, а щоб зекономити кошти на монтажі, рекомендував підключити до роботи батьків учнів. Було також дано рекомендацію ознайомитися з однією з новинок, яку можна було б використати для обігріву ФАПу.

Мабуть, швидше повинна зрушити з місця і проблема з придбанням морозильної камери для дитячого садка.

А щодо курортної зони у цьому селі, то теж було рекомендовано обладнати її на березі річки в конкретному місці. І хочеться вірити, що все це обов’язково буде.
Коли? Це залежатиме швидше всього від того, наскільки ініціативною буде ще й вся громада.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Сухоребрий Юхтим Степанович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Багато залежить і від ініціативи - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення