Мета проекту - створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив у всіх областях України.
В Бершадському районі реалізацію проекту розпочато в 2008 році. Учасники проекту (Флоринська, Бирлівська, Сумівська, Михайлівська територіальні громади) належним чином застосували світовий та український досвід, запропонований проектом у вирішенні проблем місцевого розвитку, шляхом активного залучення громадян, виборних органів, владних структур, громадських організацій та приватного сектору. Загальна вартість проектних заходів по району становить понад 800,0 тис. грн. з яких 357,0 тис. грн. кошти міжнародної підтримки.
31 березня 2011 року с. М'якоході також завершилась реалізація програми ПРООН, направлена на відновлення вуличного освітлення. В ході реалізації програми в селі було встановлено 124 нових фонарі та 40 реконструйовано. Протяжність виконаних робіт – 16 км. Всі ліхтарі працюють на економних лампах, що дає змогу заощадити електроенергію та кошти за її використання. Щомісяця на освітлення вулиць витрачається 4-5 тис Кв електроенергії (в залежності від пори року).
Обласний координатор проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" Наталя Гижко вручили голові громадської організації «Удичанка» Людмилі Забіяці, яка займалась організаційними питаннями проекту, сертифікат «Реконструкція вуличного освітлення в селі М`якоході», який засвідчує, що роботи в даному напрямку повністю завершено. Начальник управління економіки облдержадміністрації Андрій Гижко закликав жителів громади не зупинятись на одному проекті, а працювати далі, в ім`я розвитку громади.
Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур відмітив, що «практичний досвід набутий під час реалізації проекту “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в подальшому буде основою для реалізації більш масштабних проектів саме за участю жителів громад, що в свою чергу якісно відобразиться на соціально – економічному розвитку територій, покращить рівень життя населення та сприятиме виконанню місцевих програм розвитку». А голова районної ради Михайло Бурлака ще й зауважив, що «виконання в населених пунктах ініціатив, орієнтованих на громаду, дало можливість підвищити самосвідомість жителів, завдяки діалогу між ними, сформувати колективне бачення майбутнього, впроваджувати спільні невеликі за обсягом ініціативи щодо розвитку громад».
Звісно, реалізація подібних проектів вимагає і часу, і витримки, і залучення коштів громади, і, нарешті, бажання зробити щось для своєї громади.Сьогодні М'якохід перевернув ще одну сторіночку історії села: громада, яку очолює Володимир Соловей, отримала змогу жити більш цивілізовано. Голова села має ще не один план розвитку громади, який спробує реалізувати за допомогою проектів.
З нагоди гарної події народний аматорський фольклорний колектив «Подружки» вітав жителів громади своїм виступом, а гостей села – запашним короваєм..
А всіх голів територіальних громад закликаємо брати приклад і приєднуватись до написання проектів, адже під лежачий камінь вода не тече!