З початку проведення двомісячника благоустрою в районі прибрано 57,5 км доріг, 53,7 км придорожніх смуг, 68,5 км вулиць, упорядковано 13,6 га парків, скверів, алей, посаджено майже 400 дерев та 200 кущів, прибрано 119,8 тис. м2 дворових територій, вивезено 653,2 м3 сміття, ліквідовано 62 стихійних сміттєзвалища і 9 упорядковано. Загалом в заходах з благоустрою вже взяло участь понад дві тисячі осіб.В кожній територіальній громаді району розпочата робота по ліквідації стихійних сміттєзвалищ, благоустрою кладовищ, побілки бордюрів.
Бершадською філією «Райавтодору» проведено ямковий ремонт дорожнього покриття протяжністю 2 км, встановлено 4 дорожніх знаки, ліквідовано 1 сміттєзвалище, очищено 35 км доріг від сміття, видалено парослі на 2 км доріг. Проводиться санітарна очистка придорожніх смуг в напрямку Бершадь-Умань, Бершадь-Вінниця, Бершадь-Одеса. Задіяно у двомісячнику комунальне підприємство„ Бершадське житлово-комунальне господарство”, районна СЕС, районний центр зайнятості, територіальні громади, організації та підприємства району.
Але сьогодні питання мають стояти по – іншому: чому лише раз на рік ми наводимо порядки та чистоту, а протягом року до того немає ніякого діла? Чому те сміття, яке господар виносить зі свого дому, потрібно викинути десь у лісосмузі чи на узбіччі, у лісі чи у парку на Антальці? І хто має слідкувати та штрафувати отаких горе – господарів?
З насмішкою читаємо встановлені за державні кошти промовисті біл – борди: «Дякуємо за чисті узбіччя!» А узбіччя по коліна у смітті, ярки заповнені «продукцією життєдіяльності людини», яка не перегниває і землю не робить родючою. Звичайно, навесні їх приберуть, і дерева побілять, бо так уже в Бершадському районі традиційно заведено. Але дана проблема сьогодні має вирішуватись на рівні свідомості кожного жителя району, бо там, де живуть, там не смітять!
Та особливо все розуміється тоді, коли хочеться виїхати на природу відпочити, а там уже хтось позначив місце бляшанками, пляшками та купою сміття.
Природа – наш дім! І нам у ньому наводити лад, щоб наші діти милувалися краєвидами не із екранів телевізорів чи комп`ютерів, а мали можливість пробігтися босоніж по росяній траві, випити чистої джерельної води та послухати пісню соловейка.
Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Це оцінка в цілому міста, району, його влади, територіальних громад та їх жителів. Тому загальними зусиллями можна підтримувати дане питання на належному рівні, адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять