Із змістовним аналізом ситуації в рослинництві виступив В.С. Бондаренко, в тваринництві за 10 місяців – головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА В.Г. Годованець, господарсько-фінансовій діяльності підприємств у поточному році – заступник начальника управління Л.В. Гладиборода. Вона ж вела мову і про стан з розрахунками по заробітній платі, за оренду земельних та майнових паїв. Начальник районного відділу Земельних ресурсів В.Д. Гладкий інформував про стан укладання додаткових угод до договорів оренди земельних паїв та їх державну реєстрацію.
Підбиваючи підсумки в роботі наради, голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур наголос зробив на тому, що, поряд із зробленим, діяльність окремих сільськогосподарських підприємств бажає бути кращою, а окремих взагалі доведеться взяти на особливий контроль.
На перспективу в структурі посівних площ більше місця повинно відводитися під зернобобові і кормові культури, гречку, а під цукровими буряками у кожному з господарств має бути зайнято не менше 6 відсотків полів.
Щодо тваринництва, то ним поставлено завдання не допускати зменшення поголів’я худоби, реалізувати її лише великоваговими кондиціями. На особливому контролі повинно бути збереження маточного поголів’я корів.
На місцях потрібно звернути увагу на розрахунки за оренду земельних і майнових паїв, забезпечення відповідного рівня заробітної плати працюючих тощо.
Заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела теж відзначив, що окремі показники, досягнуті у 2010 році в районі – хороші, проте є чимало і невиправдано низьких. Окремо увага акцентувалася на те, що у деяких господарствах кормів заготовили багато, а от їх якість бажає бути кращою. Не є окрасою сільгосппідприємств і значна строкатість показників – як у рослинництві, так і в тваринництві, а також у цінах, по яких реалізувалася вироблена продукція. Отже, не все ще у нас робиться, щоб виробництво, економіка на місцях були на рівні, а район посідав відповідне місце в області.
Є проблеми і по виплаті заробітної плати. Звернуто також увагу на вирішення питань соціального захисту людей та на необхідність приділяти увагу іншим, не менш злободенним проблемам, як от розрахункам з Пенсійним фондом, бюджетом тощо.
Директор ВАТ «Бершадське РП «Агромаш» А.В.Окаєвич запросив всіх до співпраці у питаннях ремонту техніки і підготовки кадрів механізаторів.
У представників сільгоспформувань теж виникли запитання, як от: «Чому ціни на мінеральні добрива безперестанку зростають, а на молоко – ні?» та інші. В результаті учасники наради дійшли ще одного висновку: зустрічатись їм потрібно частіше. Тільки тоді можна буде виробити певну стратегію, щоб надалі запрацювати більш стабільно у нормальному ритмі.
Павло КУШПЕЛА.