На знімку: М. В. Кінаш вручає хліб-сіль одному з кращих комбайнерів господарства Максиму Петровичу Теплицькому.
360 гектарів поля підлягає тут до збирання і, здавалося б, це не настільки вже й забагато на три зернозбиральні комбайни. Але якби ж хоч один з них був новим та надійним. Однак, у даному випадку, до підготовки і тієї техніки, яка є, механізатори поставилися добре.
Йшлося у його виступі і про проблеми, які щороку переслідують сільгоспвиробників, – як от про ріст цін на засоби виробництва та інше, що в кінцевому підсумку обов’язково призводить до зростання затрат. Зосередив увагу Михайло Васильович і на планах робіт, вів мову і про організацію харчування жниварів, дотримання ними вимог охорони праці, про оплату праці на жнивах, і, звичайно ж, про розрахунки за орендовані земельні паї.
Гарно привітали учасників жнивного комплексу робіт і школярі. Наголос на тому, що жнива – це своєрідний підсумок роботи всіх хліборобів, зробив присутній ца цьому святі начальник районного управління АПР РДА В. С. Бондаренко. Він також відзначив, що Теофилівка завжди була в числі лідерів як по проведенню польових робіт, так і по підготовці до жнив. Тож поряд з іншими побажаннями він ще й висловив надію, що і в цьому році тут зуміють вийти переможцями із ситуації.
Адже жнива нині непрості.
Виступали на святі і начальник інспекції Держтехнагляду у нашому районі В. Г. Чорнобай, ветеран праці А.Є. Сторожук. Бути з урожаєм, якнайшвидше зібрати вирощене – ось якими були в основному накази головним учасникам цього свята.
Не можна залишити поза увагою ще й таку деталь. У проводах механізаторів на жнива, як і щороку, взяла участь, нарівні з іншими, і дружина Михайла Васильовича Марія Іванівна – вона ж і беззмінний його помічник у будьяких ситуаціях, і економіст господарства. Кажуть, саме завдяки їй витрату дизельного пального тут доведено до 61 літра на гектар ріллі, що, по суті, є європейською нормою.
Учасники свята знали, що проводжає на жнива Марія Іванівна не лише механізаторів, а й свого чоловіка, бо відтепер дуже рідко його можна буде бачити вдома. І так з 1974 року – з 1985-го у Шляховій, а останні одинадцять – у Теофилівці.
У світі давно вже визнано, що чоловіків, які є відомими, певною мірою створювали і їхні дружини. Не заперечує цього й Михайло Васильович, хоч поряд з цим зізнається, а може і кається, що діставалося їй «на горіхи» часто чи не найбільше за інших на виробництві. 26 липня односельчани, колеги, рідні та друзі вітатимуть Марію Іванівну з її славним ювілеєм. Тож не важко передбачити, що на її адресу буде сказано не менше щирих, теплих слів, вітань і побажань, як на цьогорічних проводах механізаторів на жнива.
Кращим з них за якісну підготовку техніки, а також директору М. В. Кінашу та гостям з району було вручено короваї. Тож щасливого ужинку вам, теофилівські хлібороби.
Павло КУШПЕЛА.