Щоб обговорити дану проблему, і щоб надалі не виникало ніяких сумнівів щодо цього, і зібралися минулої суботи безпосередньо на Красносільському цукрозаводі керівники провідних господарств району, районних служб.
Зважаючи, що дана проблема є для нас досить актуальною та й до початку сезону бурякозбирання не так вже й далеко, у зібранні взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, голова районної ради М.Г. Бурлака.
Олександр Федорович вже з самого початку висловив сподівання, що всі, мабуть, розуміють, що занепад даного заводу нікому не вигідний. Однак все ж цікаво буде почути думку нових його власників, з чого ті мають намір розпочати його відродження, як працюватимуть з буряковиробниками.
Подякувавши за організацію даної зустрічі, директор заводу Н.О. Дзицюк розпочала розповідь з того, що його робота базуватиметься, насамперед, на бажанні сільгосппідприємств, які у його зоні, займатися постачанням цукросировини. Саме на це покладаються великі надії.
Щодо самого підприємства, то воно хоч і не працювало два роки, колектив зумів його зберегти, і воно в доброму технічному стані. До того ж, нові його господарі вклали вже в нього більше п'яти мільйонів гривень, тому обіцяли виробникам, що не підведуть, не підвели б їх тільки вони.
На переробному підприємстві погоджуються, що дещо із запізненням розпочали роботу з сільгосппідприємствами, щоб ті сіяли цукрові буряки. Але цьому є виправдання – вони прийшли на завод у лютому. Розуміючи, що рік на сировину може виявитися важким, нібито навіть підстрахувалися її поставками з інших районів і областей. Попередню ціну на неї встановлено Кабінетом Міністрів – 350 гривень за тонну.
Але за деякими даними вона може бути навіть вищою.
Велася, звичайно, мова і про те, що є певні сили, які виступають проти пуску цього заводу, однак нові власники вже звернулися з цього приводу в прокуратуру, щоб захистити свої права та інте - реси.
Щодо права власності на майно переробників, що цікавило багатьох, то воно належить банку «Хрещатик».
Виступи представників заводу були досить переконливими, однак можна було зрозуміти і сумніви керівників господарств, з якими дане підприємство не розрахувалось ще і по сьогодні. Та ще й на чималі суми. А де гарантія, запитували, що подібне не повториться?
Саме тому однією з пропозицій було включити у договори про співпрацю пункт, що без згоди буряковиробників завод надалі не може бути перепроданим. Висловлювалися побажання удосконалити партнерські відносини, щоб у роботі підприємства були зацікавлені обидві сторони.
Хоч йшлося іще про чимало невирішених проблем, в цілому, здається, було досягнуто згоди, щоб переробники розпочинали сезон цукроваріння. А висновки про співпрацю вже буде зроблено по їх ставленню до виробників цукросировини під час її прийомки.
О.Ф. Снігур і М.Г. Бурлака, підбиваючи підсумки роботи учасників даної зустрічі, відзначили те, що обома сторонами було дуже добре вислухано взаємні зауваження. А це вже є доброю ознакою на співпрацю. Ними було запропоновано для цього ще до початку сезону цукроваріння встигнути укласти відповідні договори.
Щоб особисто переконатися в готовності заводу, усім було надано можливість оглянути його цехи.
Знаменно, що день проведення цієї зустрічі співпав з днем народження голови ради сільгоспвиробників району С. П. Савченка, з чим його і привітали. Непогано було б, щоб ця дата стала ще й датою відродження підприємства, яке за всю свою 166річну історію не працювало тільки у 1947 році, коли через засуху не було цукросировини.