На знімку: начальник КП «Бершадське БТІ» О.Л. Лаппа. Фото Сергія КІСИКА
Маємо й окрему кімнату під архів. Поступово впорядкували й прилеглу територію – за сприяння спиртзаводу встановили невеличку огорожу, райавтодор допоміг заасфальтувати ділянку від порогу споруди до дороги, потім завезли землю, посіяли траву. А ще замінили вхідні двері, встановили лавочку.
Щоб було і гарно, і людям зручно.
Окрім добротного ремонту, кабінети обладнані й сучасною технікою – комп’ютерами, принтерами, факсами.
Робоче місце кожного працівника тут так організовано, що це дає змогу швидко та зручно розробити проект, виготовити відповідну документацію, а відвідувачам – зекономити час.
Трудовий колектив БТІ невеличкий (до 10 чоловік), але робить все, щоб вдосконалити свою діяльність, підняти авторитет підприємства.
– Ми прагнемо, щоб не було жодної скарги, щоб все робилося якісно і своєчасно, – продовжує розповідь Олена Леонідівна. – Головне – чуйне ставлення до кожного замовника, вислухати, зрозуміти людину і допомогти їй вирішити всі питання.
У колективі всі трудяться сумлінно, а за підсумками роботи кращим працівником в нинішньому році визнано техніка БТІ Надію Шевченко.
Варто зазначити: Бершадське БТІ намагається йти в ногу з часом, активно впроваджуючи новітні технології та програмне забезпечення. Тут одними з перших почали користуватися електронним реєстром прав власності, що спрощує співпрацю з нотаріусами та іншими структурами, а півтора місяця тому отримали електронну версію оцінки багатоповерхівок.
Нинішнього року до БТІ активно зверталися районна, міська та сільські ради з приводу виготовлення документів про право власності на об’єкти соціально-культурного призначення. Це надзвичайно важливо, адже без них неможливо, скажімо, ФАПу отримати ліцензію тощо. В деяких селах (Маньківці, Джулинці) цей процес практично завершується. Активно працюють в цьому напрямку й в Баланівській, Бирлівській, Війтівській, Тернівській, Устянській, Флоринській та інших територіальних громадах.
Чимало замовлень було й на виготовлення документації, проведення обстежень, інвентаризації об’єктів сільськогосподарського призначення. Успішно розпочали торік працівники БТІ й виготовлення технічної документації на непрості, своєрідної конструкції об’єкти релігійних громад.
А ще міська рада делегувала БТІ повноваження щодо підготовки проектів рішень стосовно питань права власності і видачі свідоцтв на право власності. Відчутне навантаження й стосовно надання інформації на запити правоохоронних органів, причому, з різних регіонів.
Словом, обсяг робіт немалий, до того ж щороку зростає. До речі, комунальне підприємство «Бершадське БТІ» з моменту його створення прибуткове і рентабельне, хоча вартість його послуг чи не найнижча в області.
Усі три роки КП «Бершадське БТІ» очолює О.Л. Лаппа, яка має вищу юридичну освіту. До цього Олена Леонідівна працювала юристом-економістом САТ «Бершадський», потім вісім років – юристом, начальником юридичного відділу виконавчого апарату районної ради. Вболіває за результати діяльності підприємства, плідно співпрацює з органами місцевого самоврядування, нотаріусами, керівниками підприємств, організацій та установ.