Fridge magnet wooden gears

Свято не тільки селянина

  • Подобається9Не подобається
  • 13 Листопада 2009 р

СТОВ «Лан» сьогодні вважається одним з кращих господарств не тільки району, а й області. Зважаючи, що С.П. Савченко, який його очолює, є ще й головою ради сільгоспвиробників Бершадщини, редакція попросила його висловитися у переддень найголовнішого свята сільських трудівників.
– Якщо орієнтуватися на показники урожайності, айності, то нинішній рік для маньківських хліборобів був ніби й непоганий. Намолоченодо 40 центнерів зернових з гектара, біля 26–озимого ріпаку, 30–соняшнику. Від 80 до 100 центнерів з гектара видали окремі площі кукурудзи. Валовий намолот по господарству перевищив 4 тисячі тонн. Здавалося б, зустрічати свято повинні з настроєм, але насправді воно для нас з певною гірчинкою. Адже, як послухати на словах, то за сільськогосподарську продукцію на всіх рівнях он як переживають, на ділі ж – ніби навмисне робиться все навпаки, щоб її не було.
 

На ринках кругом беззаконня, монополізм. Як можна зрозуміти той факт, що два роки тому ціна на соняшник була 4 тисячі гривень за тонну, і літр олії коштував 10 гривень, нині ж тонна соняшнику коштує тільки 2,5 тисячі гривень, в той час як ціна на олію залишається на попередньому рівні.
Ми розуміємо, що подорожчали енергоносії, але ж не на стільки. Бензин і дизельне паливо теж для селян стали дорожчими, чому ж тоді на соняшник така ціна?
Або чому ми платимо за спожиту електроенергію по одній ціні, а підприємці у кілька разів дешевшій? У три - чотири рази дорожче обходиться сільгосппідприємству й природний газ. І це в пору, коли всі виступають на захист сільгоспвиробника.
Не дивлячись на всю цю несправедливість, селяни працюють щоденно. Нива в останні роки стала щедрішою, але не стільки завдяки природним умовам, як нашим працьовитим людям.
У нашому товаристві «Лан» працюючих 180. Перелік прізвищ кращих виробничників зайняв би чимало місця, бо їх дуже багато. І всеж серед механізаторів насамперед назвав би М.П.Ужвака, А.П.Кифорука, О.П.Остафійчука, О.І. Остафійчука, В.А. Товмаченка, Ф.І. Вербецького, А.П.Павліченка. Є передовики і в інших підрозділах. 3рання і допізна люди були зайняті на полях. Хоч і знали, що ситуація з прибутками від вирощеного щороку досить невизначена. Але вагомий кінцевий результат все ж мобілізує, вселяє віру як у самих працівників, так і в тих, хтовіддав землю в оренду.
Ми видали по тонні зерна на кожний пай, який складає всього 1,3 гектара землі.
Якщо в рослинництві ще вдається працювати прибутково, то в тваринництві, через недолугу державну політику, можуть і опуститися руки. Як, наприклад, зрозуміти зниження за останні тижні цін на свинину аж на дві гривні?
Хоч нам'ясопродукти вмагазинах вони залишилися такими, як і були.Адже це нещо інше, як знову відкривають кордони, щоб везти до нас увесь непотріб. А наша, більш якісна продукція, стає нікому не потрібною землі.
Неоднозначна ситуація і з молоком. Молоко заводи закупляють його по ціні 2,2 гривні за літр, при жирності 3,4 відсотка, а купляємо в магазинах його пакет при жирності 2,2 відсотка за 7 гривень.
І все ж нині не той час, коли в багатьох селян опускалися руки, навіть незважаючи на складну ситуацію. Більшість зрозуміли, що іншого виходу, як працювати по-новому, нема.
Як і те, що у жнива, наприклад, можна заробити по 300-400 гривень у день. От і намагаються краще дбати про техніку. Адже за рахунок одного тільки молока, яке у населення купляють по ціні 1,2 гривні за літр, не виживеш.
Та і за рахунок свинини теж. Основною статтею доходів сімей дедалі більше стає робота. Причому, набагато краще і вигідніше заробити отих 2-3 тисячі гривень у сільгосппідприємстві, ніж займатися дрібнотоварним виробництвом, опікуватися збутом продукції. Хто ходить на роботу – має час ще й вдома щось вигодувати.
Іншими словами, ситуація складається так, що альтернативи заробітній платі нема. Але тут знову на заваді стає існуюча державна політика. Тільки-но починаємо виробляти гарну продукцію, як вона починає чомусь надходити із-за кордону. Хтось турбується про ринок збуту закордонної, а нас тим самим прагне зробити сировинним придатком.
На жаль, в багатьох випадках таку політику робимо ми самі. Якщо німці обов'язково надають перевагу власному виробнику, то в нас робиться все навпаки.
Перспектива надалі – за спеціалізацією, щоб можна було займатися виробництвом двох трьох видів продукції. Бо якщо у селах не створити робочих місць – вони приречені, у них доживатимуть віка тільки пенсіонери. А умови для цього знову ж таки має створити держава, щоб можна було сміливо вкладати тут кошти.
Шкода, що не використовується сповна створена впродовж десятиліть матеріальна база в селах. Дехто збув тваринництво, вклав гроші у рослинництво і зараз «на коні». Але це невихід. Усі ми розуміємо, що таке явище тимчасове, паралельно повинні розвиватися обидві галузі. Але тільки при умові нормальної як цінової, так і державної політики.
Користуючись нагодою, вітаю всіх трудівників з Днем працівників сільського господарства. Найперше бажаю всім витримки. Побороти усі негаразди можна тільки високими урожаями при низькій їх собівартості. Ми маємо жити з впевненістю, що ситуація виправиться.
Тож миру всім і добробуту, як у колективах, так і в кожній родині.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Юкиш Петро Прокопович Українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.08.42.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Свято не тільки селянина - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення