Fridge magnet wooden gears

20 вересня – день працівника лісу

  • Подобається1Не подобається
  • 18 Вересня 2009 р

Лісничий Генріх Людвигович Бендаржевський та помічник лісничого Віталій Олександрович Манченко Бершадського лісництва оглядають плантації молодого лісу. Фото Сергія КІСИКА.

Дванадцятий раз зустрічає професійне свято у колективі Бершадського держлісгоспу його керівник, депутат районної ради М.В. Краснєєв.
А взагалі у цій галузі він з 1981 року. Враховуючи усі позитивні переміни, які сталися у ввіреному йому господарстві останнім часом, ми і надали йому слово. Хоч не зовсім приємно про це згадувати, ситуація в нас на початку року була вкрай напруженою. Адже тоді в країні практично не велися ніякі будівельні роботи, не вводилися в дію нові квартири, а це означало, що не було потреби і в меблях, тому зупинялися меблеві фабрики.

А чи не найбільший вплив на фінансовий стан мають такі підрозділи, як Бершадська майстерська дільниця І.П. Мочульського

З цих причин в лісгоспі склалася складна ситуація з реалізацією продукції. Працюючі навіть змушені були іти у відпустки або працювати неповний робочий день.
Але в результаті переорієнтації ринків – в першу чергу орієнтувалися на місцевого споживача, на дрібних товаровиробників, було проведено величезну роботу по пошуку партнерів за кордоном, вже починаючи з квітня підприємство вернулося у нормальний ритм роботи. Всі почали працювати повний робочий день, та ще й чисельність працюючих збільшилася на 26 чоловік.
Дуже важливим моментом у роботі нашого підприємства є розширене відтворення лісів. Окрім тих зрубів, які були вирубані нами, ми додатково посадили в цьому році 43 гектари нових лісів на землях Осіївської та П’ятківськоі сільських рад. Дана робота велася у двох напрямках: створення товарних лісів, тобто вирощування цінних деревних порід, і закладки на території Осіївської сільської ради експериментальної плантації швидкоростучих деревних порід, призначених в основному для енергетичних цілей – палива, як альтернативи газу і вугіллю.
Причому, по розширеному лісовідтворенню роботи ведуться вже не один рік – вони почалися з 2005 року. З енергетичними плантаціями – це перша експериментальна ділянка і це продовжуватиметься у наступному році.
Заслуга в цьому, звичайно, всього колективу. Разом з тим хочеться особливо відзначити діяльність головного лісничого І.П. Сухореброго, лісничих В.Д. Франчука, А.О. Гуза, Г.Л. Бендаржевського. Саме під їхнім безпосереднім керівництвом виконувалися роботи, від них залежало наскільки якісно було створено лісові насадження. Найбільше наватаження при створенні нових лісів припало, звичайно, на Бершадське лісництво, яким створено всі 43 гектари.
Варто відзначити, що у цьому році вперше за багато років нашому підприємству були виділені кошти на створення нових лісів, як з державного, так і з обласного бюджетів. І якщо з державного у межах трьох-чотирьох відсотків від потреби виділялися і раніше, то з обласного це було зроблено вперше.
Тож саме швидкоростучі насадження повністю профінансовано за рахунок обласного бюджету, за рахунок обласної програми енергозберігаючих і замінних технологій.
Найскладнішою ж і найвідповідальнішою завжди була робота з людьми. Потрібно було побороти у них зневіру, яка нагромаджувалася, «вди - хнути» віру в те, що не все ще втрачено, що ситуація вирівнюватиметься на краще.
Варто було їм повірити в це, як підприємство увійшло у нормальне русло. На сьогодні колектив вже впевнений у завтрашньому дні. Заробітну плату за серпень, наприклад, навіть вдалося дещо збільшити проти серпня минулого року. А це вселяє надію на майбутнє. У серпні вперше з початку року місячний обсяг реалізації товарної продукції перевищив відповідний показник минулого року. Середня заробітна плата за цей місяць становила 1585 гривень.
Потрібно відзначити, що господарство наше чимале – 10700 гектарів, та ще й розміщене на територіях двох адміністративних районів. Якщо брати географічно, то його розмах від краю Ободівського лісництва до краю Сумівського становить 100 кілометрів. На цій площі і створюється щороку сотня гектарів лісових культур. Іншими словами, висаджується 800 тисяч сіянців, хоч одна людина за день спроможна висадити їх тільки 600. Тобто, щоб створити ці культури, потрібно було б більше тисячі людиноднів. А на підприємстві тільки 158 працюючих, разом із сезонними.
Враховуючи ситуацію, що вручну виконати всю роботу просто неможливо, за останніх три роки ми придбали три нових трактори МТЗ-82, дві фрези для підготовки грунту, відремонтували посадкові машини, які впродовж багатьох років не використовувалися. Завдяки цьому тепер вдається завершувати лісопосадкову кампанію у стислі і найбільш сприятливі агротехнічні строки.
А для того, щоб у повному обсязі використовувати деревину, враховуючи кризу і обмежені людські ресурси, було придбано два гідроманіпулятори, завдяки яким на сьогодні практично відсутні затрати на ручному навантаженні. Причому, практикуємо навіть такий вид реалізації деревини, як доставка у двір споживача. При нинішніх цінах на пально-мастильні матеріали це досить вигідно населенню.
Щодо затрат, то держава фінансує нам тільки поточні витрати. Будь-які інвестиції здійснюються за кошти підприємства. А чи не найбільший вплив на фінансовий стан мають такі підрозділи, як Бершадська майстерська дільниця І.П. Мочульського, де заготовляється найбільше деревини, лісосклад станції Генріхівка, де начальником І.А. Коченко, та цех переробки, начальник М.Н. Лошак.
На жаль, без проблем не обходиться. Кадрами, наприклад, хоч і укомплектовані, прихід молоді поки що не забезпечує нормальну заміну тих, хто виходить на пенсію.
Тож понад усе хотілося б, щоб професія лісівника ставала престижнішою. Звичайно, ми направляємо на навчання і за рахунок підприємства, проте по закінченню більшість вишукує можливість, щоб влаштуватися на роботу поблизу великих міст.
Надалі на рівні держави перед нашою галуззю ставляться завдання як по збільшенню лісистості, так і по роботі з населенням, особливо молоддю, створити позитивний імідж галузі. Для цього на нашому підприємстві функ - ціонують два шкільних лісництва – Сумівське і Флориринське. Вже наступного року буде різко змінена методика суцільних рубок, які найбільше нервують населення, заборонять їх вздовж доріг, населених пунктів, біля полів.
А всередині лісів вони робитимуться вибірково, поступовим методом. Тобто, протягом 15-20 років буде відбуватися заміна насаджень на молоді без знищення лісової обстановки, як це практикується в Європі. Тож звертаюся до населення, щоб було більш обачливим при відвідуванні лісів, особливо при поводженні з вогнем. Адже збережемо ліс – збережемо себе.
Користуючись нагодою, вітаю колектив держлісгоспу, всіх, кому не байдужа лісова справа, з професійним святом. Бажаю всім здоров’я, терпіння, витримки у нинішній нелегкий час.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Волейбольний турнір імені Василя Ободнюка</b><br />10 березня 2012 року в приміщенні Флоринської загальноосвітньої школи відбувся ХІІ волейбольний турнір присвячений...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
6 фото   
<b>Як святкувала Бершадь</b><br />Неабиякий патріотизм проявляють бершадці тим, що відзначають День незалежності України чи не найбільш масштабно...
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Ужевко Іван Микитович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.09.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

20 вересня – день працівника лісу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення