На знімку: О. І. Ковбасюк: –Ось він – хліб,вирощений руками шляхівчан. Фото автора.
У «Світанку-Агросвіт» добре розвивається тваринництво, яке відзначається непоганою продуктивністю
Зате витрат на придбання запчастин і ремонт комбайнів, як і на стимулювання праці комбайнерів та створення їм відповідних умов не шкодували – додам від себе. Досить зазначити, що тут вже традиційно перед жнивами замінюють на нові всі комбайно ві підшипники, щоб через них не довелося простоювати.
Цьогорічною особливістю жнив тут було не лише збирання врожаю повністю власними силами, але й валкове складання соломи із наступним її скиртуванням, тим більше що з попереднього року ще залишилося її декілька тисяч тюків.
Про належну організацію проведення жнив і самовіддану працю людей свідчать підсумки роботи комбайнових екіпажів. Так, першість з них виборов екіпаж О.М. Куліша, який «Нивою» намолотив 12250 цнт хліба, а екіпажі М.П. Зарубенка, І.А. Сокорника та Ф.М. Надворного на «Форшрітах» намолотили відповідно 11,3, майже 11 і 10 тис. центнерів. 9,2 цнт намолотив «Нивою» екіпаж П.І. Теплицького.
Словом, добре потрудилися не лише всі комбайнери та їх помічники, але й водії, трактористи, скиртувальники, ремонтники та всі інші учасники жнив.
За словами О.І. Ковбасюка, крім подяки і шани, всі вони непогано заробили і належно будуть оцінені під час спільних урочистостей з нагоди Дня незалежності та свята врожаю, де преміюватимуться біля 50 працівників товариства.
Всього ж шляхівчани зібрали ран ніх зернових без ріпаку 6116 тонн, що навіть більше за врожайний минулий рік.
Так, озима пшениця видала на круг по 54,6 цнт з га, а озимий ячмінь сорту «Достойник» – по 52,7 центнера. Всього ж урожайність ранніх зернових тут становить майже 50 центнерів з гектара.
Наостанок в господарстві збирали зерно гірчиці, яку тут вирощували на площі 140 га і яка нині добре продається за достойною ціною. Вчасно заверши ли й обробіток грунту під майбутні озимі й технологічні культури.
Про заробіток на жнивах свідчить приклад вже названого комбайнера О.М. Куліша, який за тринадцятиденний їх проміжок заробив 5,5 тис. грн. і 5 тонн зерна.
Відразу почали видавати зерно і пайовикам – по одній тонні на пай, який тут становить два гектари. Не забувають і про плату за оренду майнових паїв. Тож люди задоволені і оцінкою своєї роботи, і впевненим розвитком господарства.
Оскільки вартість зерна нині ще низька, то шляхівчани продали його мінімум, а основну масу зберігають до кращих часів. Тим більше, що у «Світанку-Агросвіт» добре розвивається тваринництво, яке оздоровившись накінець, відзначається непоганою продуктивністю. Тут утримується 720 голів ВРХ, з яких 350 корів, а також понад 700 свиней, кількість яких зростає.
Про ефективність тваринницької галузі свідчить і той факт, що в господарстві вже другий рік купує молоко відома французька фірма «Данон», яка має свій завод під Херсоном і платить по 2 грн. 50 коп. за літр. Правда, вона пред’являє досить високі вимоги до технології виробництва і якості молока, з яким шляхівчани успішно справляються.
Керівник товариства досить схвально оцінює діяльність всіх працюючих, вік яких в середньому становить 35-40 років. Не забув і про спеціалістів, особливо підкресливши роль головного агронома М.П. Макарчука, головного інженера Я.Г. Венярського, завідуючого дільницею Р.В. Солонька, завідуючого гаражем С.М. Бойка та інших. Тож шляхівське господарство впевнено просувається вперед, не дивлячись на кризу та повсякденні труднощі. Хочеться відзначити й той факт, що товариство безкоштовно оре городи своїм пайовикам, за власний кошт возить своїм автобусом дітей із Завітного до школи, безкоштовно годує школярів, забезпечує хлібом лікарню, постійно допомагає в благоустрої села, не забуває про ветеранів.
Все це дозволяє шляхівчанам бути впевненими в завтрашньому дні, з гарним настроєм зустріти головне державне свято України.
Павло БАЙДАЛЮК.