Не може не радувати, що за звітними даними ремонт їх вже завершується. На 95-97 відсотків господарства забезпечені і пальним. Інша справа, коли в окремих селах може виникнути проблема з кадрами, але робота, щоб техніка була ними укомплектована, проводиться.
Жатками і косарками господарства забезпечені теж.
Навіть ріпакових столів є 46 при технологічній потребі 40.
До роботи, коли готувався цей матеріал, залишалося підготувати тільки один.
Згідно з розрахунками, жнива можна провести за 10 днів. Зернотоки в основному теж підготовлені до роботи, здійснюється технологічна наладка їх устаткування.
На місцях буде проведено збори з механізаторами, на яких в деталях буде обговорено їх ведення.
Посіви зернових в основному не забур'янені і без виляжок, збирати їх планується прямим комбайнуванням.
Скрізь готується техніка для тюкування соломи. Транспортом для перевезення зерна господарства забезпечені теж. Вже віднині орієнтуємо комбайнерів на перекидку техніки, взаємовиручку між комбайнерами і окремими господарствами.
В.Г. ЧОРНОБАЙ, начальник інспекції Держтехнагляду по
Бершадському району: – Нинішній переджнивний період від багатьох попередніх відрізняється тим, що ставка все-таки робиться на придбання сучасної зернозбиральної техніки. Хоч основний комбайновий парк у районі ще "Ниви", все ж дедалі більше господарств від них вже відмовляються. На місцях, нарешті, зрозуміли, що витрачати великі гроші на підтримку застарілої техніки не вигідно.
Добрим симптомом перед початком збирання є те, що господарства з надійним комбайновим парком вже самі шукають роботу, кому б допомогти. Тим більше, що види на врожай хороші, сприяла б ще у всьому погода.
А щодо готовності техніки, то у нас була спеціальна постанова, у якій йшлося, що коли є всі запасні частини на той чи інший комбайн, то немає ніякої підстави вважати його непідготовленим.
На жаль, можуть бути випадки, коли на жнива залучатимуться працівники без відповідних посвідчень або категорій у них. Хоч цей крок може бути вимушеним, виправдання йому не може бути. Щоб підготувати кадри, було вдосталь часу. А ще, як засвідчує практика, при правильній організації жнив у нас все-таки знайшлося б достатньо механізаторів, яких можна залучати до цієї роботи.
А ще не варто скидати з рахунків гіркі уроки попередніх років. Торік, наприклад, жнива ще не встигли розпочатися, а на окремих комбайнах вже почали виходити з ладу двигуни. Тож треба робити все, щоб цього не повторилося. А ще потрібно мати на увазі, що вже як щось і станеться, то в "Агромаші" знову буде створено групу, яка допоможе швидко усунути несправності.
Г.Д. ЧЕРЕУШЕНКО, головний спеціаліст управління АПР РДА з охорони праці: – Жнива – це серйозний екзамен, і готуватися до нього варто у повному обсязі. Насамперед мають бути складені плани їх ведення. На їх основі спеціалісти повинні роз робити безпечні маршрути переїзду техніки, перевезення урожаю. Окремо треба подбати про її роботу в нічну пору.
А щодо кадрової проблеми, то про її вирішення на перспективу дбати все-таки треба вже тепер. Адже від того, хто працюватиме на комбайні, залежатиме не тільки безпека, а й продуктивність, довговічність машини, економічні показники її роботи.
Детальніше мова про все піде на розширеній виробничій нараді, яку буде проведено після об'їзду господарств і ознайомлення із станом справ на місцях.