Fridge magnet wooden gears

Селу потрібна підтримка

  • Подобається3Не подобається
  • 19 Червня 2009 р

На знімку: С.П. Савченко. Фото Сергія КІСИКА

Такий висновок зробив голова ради сільгосптоваровиробників нашого району, директор ТОВ "Лан" С.П. Савченко, який разом з іншими учасниками – керівниками з Бершадщини, повернувся днями з 21-ї Міжнародної виставки "Агро-2009", яка відбулася у Києві.
– Якщо раніше, – розповідає Сергій Павлович, – на ній представляли чимало вітчизняної техніки, то тепер більше чомусь закордонної. Нашій, як і знайшлося місце, то тільки десь аж ніби на задвірках. Ось як прославляємо вітчизняного виробника.
Особисто їхав, щоб побачити зерносушарки, яких завжди був вибір і які вкрай потрібні нашому господарству, а в цьому році їх кількість чомусь була обмеженою.

Де гарантія, що у нас не придумають ще чогось, через що збувати нашу продукцію стає невигідно

Незадовільно було представлено і тваринництво.
Якщо свинарство і вівчарство ще більш-менш, то цього не скажеш про ВРХ. Бик-плідник з Умані, якого привозять щороку, жартував Сергій Павлович, вже навіть знає на ній своє місце.
Хоч виставка була досить представницькою, Президент України В.А. Ющенко чомусь на неї запізнився більше, як на годину. Та і його виступ був в основному з констатації фактів. Хотіли ж почути про чітке спрямування, куди далі хилитиметься наше сільське господарство, чи буде реальна підтримка селу. Натомість почули шокуюче рішення Уряду про надання квоти на ввезення в Україну майже дворічної норми споживання м'яса із-за кордону.
Навпаки, каже Сергій Павлович, ми чекали якихось гарантій на його виробництво в себе. Молоком, м'ясом, на його думку, Україну сповна міг би забезпечити вітчизняний виробник, якби політика до нього у нас була продуманою.
Щодо цукросировини, то наша делегація теж зрозуміла, що вона поки що нікому й непотрібна. Як її може вирощувати, наприклад маньківське господарство, буряководів якого за останніх десять років переробники "кинули" аж тричі.
У наших сільгоспвиробників взагалі чомусь склалося враження, що Україна цікавить всіх лише як дешевий ринок сировини, робочої сили і як ринок збуту того, на що за кордоном нема вже попиту.
Так, нам треба виходити на рівень зарубіжжя по собівартості продукції, але де при цьому брати кошти на виробництво при існуючій політиці до села? Де гарантія, що у нас не придумають ще чогось, через що збувати нашу продукцію стає невигідно?
А гроші на сьогодні рахують вже всі. Пайовикам байдуже, що вирощуватимуть у господарстві, їх більше цікавить сума оплати за оренду землі.
А у Маньківці, мало не з розпачем розповідав С.П. Савченко, є, наприклад, свині, але їх як і беруть, то по таких цінах, що галузь взагалі стає невигідною. Та ще й землі у господарстві, за бальною оцінкою, чи не найгірші в районі. Але складати, як кажуть, руки ми не збираємося, тим більше у переджнивну пору. Хоч спробуй, працюючи в таких умовах, мати прибутки.
Тож побувавши на виставці, наші керівники ще раз переконалися: ситуація щодо села продовжує залишатися надто складною і серйозною. У полях зріє непоганий урожай, але знову доводиться потерпати, чи буде від нього вигода. Адже на сьогодні дійшло вже до того, що село потерпає іноді навіть не стільки від недороду і від непогоди, як від умов, у яких доводиться працювати його трудівникам.
А секрет усіх бід, на думку деяких наших керівників, досить простий: якщо господарства будуть нормально працювати, мати прибутки, ніхто, здається, не захоче продавати дешево землю на догоду Євросоюзу. От і створюються кимось умови, щоб від неї почали відмовлятися і скупити її можна було за безцінь.
Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Фрей Сава Мартьянович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Селу потрібна підтримка - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення