У Луговій, наприклад, вже завершується оформлення так званого оздоровчого центру, є баня. Щось подібне заплановано зробити і в Усті.
Міцне, одне з кращих в районі та області, базове господарство, яке очолює П.Г. Марущак, то неабияка опора громаді. Але відома в Усті своїми діями й опозиція голові села. На те, кажуть, і щука в річці, щоб карась не дрімав, тож збори громадян прогнозувалися з розряду тих, які називають «гарячими». Бо чи є ще місце, де можна було б привселюдно «схрестити», як кажуть, шпаги з місцевою владою, довести, що і де нею робиться не так.
Але, на подив, події цього разу розгорталися зовсім за іншим сценарієм. Спочатку не могла не здивувати слабка явка громадян, що можна було розцінювати, як вияв байдужості до всього, що відбувається. Щоправда, поступово людей додалося. Далі здивували ще і виступи.
Звітуючи про свою діяльність, Валентин Петрович найперше відзначив, що план надходжень до бюджету сільською радою виконано на 110,9 відсотка і детально розповів з яких саме джерел. Від держави торік теж отримали 100 відсотків дотаційних коштів. Це дало змогу здійснювати найнеобхідніші виплати.
Доповідач підкреслив, що не були осторонь проблем громади і ТОВ «Устя» та ПСП «Еліта», які діють на її території. Коли коштів не вистачало, на прохання про допомогу відгукнулися 802 жителі, від яких на рахунок дільничної лікарні надійшло 9,5 тисячі гривень.
Та скарги про необхідність закриття цієї лікарні посипалися в різні інстанції – Валентин Петрович просив учасників зборів дати гідну оцінку їх авторам. Чимало було зроблено і за рахунок позабюджетних коштів.
Йшлося у звіті і про невирішені проблеми. Зокрема, по благоустрою доріг, їх освітленню тощо.
Аналізуючи зайнятість населення, сільський голова зауважив, що 86 земляків зареєстровано у центрі зайнятості, а коли він звернувся, щоб хтось пішов на оплачувані (!) громадські роботи, то відгукнулися тільки двоє.
Не прикрашали громаду і факти, наведені дільничним інспектором міліції О.М. Когутом. Великою проблемою, як і в інших селах, тут є горілка, в одного з жителів виявлено наркотичну сировину, дехто на городах сіяв мак і коноплю.
Взявши участь в обговоренні звітів, про велику роботу, виконану колективом дільничної лікарні, розповіла лікар Л.І. Прудиус, а О.О. Кустрич дякувала за допомогу дитячому садку. Ще раз, вкотре доводила недоцільність закриття дитячого садка, колектив якого вона очолює, що на іншому кінці села, О.І. Поліщук. Голова спілки інвалідів Великої Вітчизняної війни Д.О. Гуменний нагадав, що годилося б вже до кінця довести справу по переселенню в інше приміщення сільського музею.
І коли вже про так званих устянських опозиціонерів навіть почали забувати, одна із них – Н.І. Швайдак, таки виступила. Але замість того, щоб викривати дії влади, почала вибачатися привселюдно за свою писанину в різні інстанції з приводу закриття дільничної лікарні. Щоправда, з методами керівництва сільського голови не погоджувалася.
Але тут же знайшлася і противага. Є.Т. Охріменко переконливо доводила, що В.П. Траченко не винен у деяких проблемах, що у діях кожного керівника є свої плюси і мінуси.
Про те, що є в селі і зрушення, і недоробки, вів мову і А.Ф. Нижник. Наприклад, як колишній працівник міліції, він зауважив, що недостатньо ведеться боротьба з реалізаторами самогону і спирту, порушниками громадського спокою.
Виступив і директор ТОВ «Устя» П.Г. Марушак, який відзначив, що на збори зібралися найбільш активні представники населення, і питання, які ними порушуються, досить актуальні. Однак головне у даній ситуації – фінанси. А мати гроші можливо тільки завдяки праці представників громади, за що він не раз на зборах їм щиро дякував. Криза, навів він приклад, ніби обминає Устю, бо все необхідне в селі виробляється. А ще, на його думку, головним є те, що у повсякденному житті тутешньої громади чітко відстежується, що люди, більшість їх, розуміють де «зерно», а де «полова», якщо висловлюватися образно, і їм вдається відділити одне від одного.
Йшлося, звичайно, і про екологію, про благоустрій, як і про те, що населення ще треба виховувати у даному плані. Павло Григорович навіть обіцяв допомогу від господарства. У Луговій, наприклад, вже завершується оформлення так званого оздоровчого центру, є баня. Щось подібне заплановано зробити і в Усті.
Учасники зборів проголосували за ставку збору самооподаткування з двору в сумі 20 гривень, що в два рази більше, як було до цього часу.
Павло КУШПЕЛА.