Fridge magnet wooden gears

Зуміли відрізнити...

  • Подобається8Не подобається
  • 15 Квітня 2009 р

Сільському голові В.П. Траченку з Усті доводиться працювати з громадами двох сіл – тут більше тисячі дворів, тільки пенсіонерів налічується понад тисячу, що значно більше від кількості людей працездатного віку. Якщо торік народилася 31 дитина, то померло 72 громадян. Так, що демографічна ситуація не може не насторожувати поряд з іншими проблемами.

У Луговій, наприклад, вже завершується оформлення так званого оздоровчого центру, є баня. Щось подібне заплановано зробити і в Усті.

Міцне, одне з кращих в районі та області, базове господарство, яке очолює П.Г. Марущак, то неабияка опора громаді. Але відома в Усті своїми діями й опозиція голові села. На те, кажуть, і щука в річці, щоб карась не дрімав, тож збори громадян прогнозувалися з розряду тих, які називають «гарячими». Бо чи є ще місце, де можна було б привселюдно «схрестити», як кажуть, шпаги з місцевою владою, довести, що і де нею робиться не так.
Але, на подив, події цього разу розгорталися зовсім за іншим сценарієм. Спочатку не могла не здивувати слабка явка громадян, що можна було розцінювати, як вияв байдужості до всього, що відбувається. Щоправда, поступово людей додалося. Далі здивували ще і виступи.
Звітуючи про свою діяльність, Валентин Петрович найперше відзначив, що план надходжень до бюджету сільською радою виконано на 110,9 відсотка і детально розповів з яких саме джерел. Від держави торік теж отримали 100 відсотків дотаційних коштів. Це дало змогу здійснювати найнеобхідніші виплати.
Доповідач підкреслив, що не були осторонь проблем громади і ТОВ «Устя» та ПСП «Еліта», які діють на її території. Коли коштів не вистачало, на прохання про допомогу відгукнулися 802 жителі, від яких на рахунок дільничної лікарні надійшло 9,5 тисячі гривень.
Та скарги про необхідність закриття цієї лікарні посипалися в різні інстанції – Валентин Петрович просив учасників зборів дати гідну оцінку їх авторам. Чимало було зроблено і за рахунок позабюджетних коштів.
Йшлося у звіті і про невирішені проблеми. Зокрема, по благоустрою доріг, їх освітленню тощо.
Аналізуючи зайнятість населення, сільський голова зауважив, що 86 земляків зареєстровано у центрі зайнятості, а коли він звернувся, щоб хтось пішов на оплачувані (!) громадські роботи, то відгукнулися тільки двоє.
Не прикрашали громаду і факти, наведені дільничним інспектором міліції О.М. Когутом. Великою проблемою, як і в інших селах, тут є горілка, в одного з жителів виявлено наркотичну сировину, дехто на городах сіяв мак і коноплю.
Взявши участь в обговоренні звітів, про велику роботу, виконану колективом дільничної лікарні, розповіла лікар Л.І. Прудиус, а О.О. Кустрич дякувала за допомогу дитячому садку. Ще раз, вкотре доводила недоцільність закриття дитячого садка, колектив якого вона очолює, що на іншому кінці села, О.І. Поліщук. Голова спілки інвалідів Великої Вітчизняної війни Д.О. Гуменний нагадав, що годилося б вже до кінця довести справу по переселенню в інше приміщення сільського музею.
І коли вже про так званих устянських опозиціонерів навіть почали забувати, одна із них – Н.І. Швайдак, таки виступила. Але замість того, щоб викривати дії влади, почала вибачатися привселюдно за свою писанину в різні інстанції з приводу закриття дільничної лікарні. Щоправда, з методами керівництва сільського голови не погоджувалася.
Але тут же знайшлася і противага. Є.Т. Охріменко переконливо доводила, що В.П. Траченко не винен у деяких проблемах, що у діях кожного керівника є свої плюси і мінуси.
Про те, що є в селі і зрушення, і недоробки, вів мову і А.Ф. Нижник. Наприклад, як колишній працівник міліції, він зауважив, що недостатньо ведеться боротьба з реалізаторами самогону і спирту, порушниками громадського спокою.
Виступив і директор ТОВ «Устя» П.Г. Марушак, який відзначив, що на збори зібралися найбільш активні представники населення, і питання, які ними порушуються, досить актуальні. Однак головне у даній ситуації – фінанси. А мати гроші можливо тільки завдяки праці представників громади, за що він не раз на зборах їм щиро дякував. Криза, навів він приклад, ніби обминає Устю, бо все необхідне в селі виробляється. А ще, на його думку, головним є те, що у повсякденному житті тутешньої громади чітко відстежується, що люди, більшість їх, розуміють де «зерно», а де «полова», якщо висловлюватися образно, і їм вдається відділити одне від одного.
Йшлося, звичайно, і про екологію, про благоустрій, як і про те, що населення ще треба виховувати у даному плані. Павло Григорович навіть обіцяв допомогу від господарства. У Луговій, наприклад, вже завершується оформлення так званого оздоровчого центру, є баня. Щось подібне заплановано зробити і в Усті.
Учасники зборів проголосували за ставку збору самооподаткування з двору в сумі 20 гривень, що в два рази більше, як було до цього часу.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Герасимчук Калень Антонович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.12.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Зуміли відрізнити... - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення