Хоч діючих зрошувальних систем у районі немає, але обладнання ми зберегли, для чого його було демонтовано. А щодо трубопроводів, то вони не використовуються тільки через відсутність дощувальної техніки. Осушувальні ж системи діючі практично всі.
Для проведення робіт по технічному обслуговуванню маємо екскаватори – один з яких навіть новий, бульдозери, трактори Т-150, автомобілі.
Однак наше призначення – тільки для проведення ремонтних і експлуатаційних робіт на ставах і річках. Самі ж вони на балансах сільських рад і є державною власністю.
З початком реформ для проведення робіт кошти виділялися нам з бюджету. Раніше для цього укладалися договори з колгоспами. А так, як у сільських радах тепер коштів немає, за рік виконуємо робіт не більше, як на 20-30 тисяч гривень. В середньому за рік очищаємо по 20-25 тисяч кубічних метрів.
У порівнянні з тим, що виконували колись – це небагато.
Відновлено поливні системи вже у Тростянецькому районі – у Четвертинівці, Ямпільському. А це не що інше, як ознака, що вони потрібні.
В тому числі і на Бершадщині, але для цього необхідні дуже великі кошти.
Щодо дощувальних установок, то не всі знають, що термін їх придатності 8-10 років, який давно вже минув.
Термін же дії трубопроводів і насосно-силового обладнання – 25-40 років.
Що буде із зрошенням далі? Все залежатиме від фінансування. Торік на це планувалося виділити до мільйона гривень, але при умові, що прийдуть інвестори з дощувальною технікою. Тому ці кошти пішли в основному на Ямпільщину, де вони вже є.
Найскладніше сьогодні для дільниці – знайти замовника з грішми. Торік навіть мали замовлення від управління земельних ресурсів – нами було освоєно 300 тисяч гривень на будівництві проти - ерозійного ставу у
Війтівці.
Ще 250 тисяч гривень маємо намір освоїти у цьому році.
Проблеми з кадрами поки що не відчуваємо, але дуже швидко вона може виникнути. Наприклад, на яких тільки рівнях не порушуємо проблему підготовки кадрів екскаваторників, але їх чомусь так і не готують останнім часом в Україні.
Щоб можна було обслуговувати техніку, маємо власну ремонтну майстерню, відповідних спеціалістів, тож навіть взимку могли б працювати на очистці ставків, були б тільки замовлення.
Щоправда, крім бюджетних асигнувань, маємо ще й спецрахунок. Так що послуги, в міру можливостей, можемо надавати і поза сферою нашого впливу. Тим більше, що маємо ліцензію на виконання земляних, будівельних робіт, в тому числі і залізобетоном.
Щодо відділу комплексного використання водних ресурсів, то ним здійснюється контроль за всім, що пов’язано з цими ресурсами.
Це перевірка орендарів на наявність у них договорів оренди ставків, дозволів на спецводокористування. Таким чином, і ми контролюємо надходження до державного бюджету.