Давно вже здобув визнання в Україні фольклорний ансамбль «Війтівчанка» Війтівського сільського будинку культури під керівництвом Валентини Багач. Здобутків сільські артисти мають дуже багато. Серед них – Гран-прі «Сорочинського ярмарку». Не менше заслуг та відзнак різного рівня і у фольклорно-етнографічного колективу «Любисток» (
Хмарівка), де керівником Павлина Войнич.
Як не дивно звучить, але до когорти ветеранів належить зразковий дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія» (районний будинок культури), якому вже виповнилося десять років. Тут постійно змінюються учасники, але незмінними залишаються висока виконавська майстерність юних артистів, любов глядачів. Незмінний і керівник – Наталія Гаврилюк.
Аж два колективи троїстих музик у районі мають звання народних – Війтівського сільського та районного будинків культури. Ці ансамблі очолюють Сергій Мазуренко та Олександр Мартинюк.
Кращі традиції своїх попередників продовжує фольклорний колектив
Бирлівського сільського будинку культури (керівник – Галина Четвертинівська). З останніх у часі відзнак сільських аматорів – диплом першого ступеня за участь у «Сорочинському ярмарку».
Радує, що постійно підтверджують високе звання зразкових дитячі колективи – вокально-інструментальний ансамбль «Явір» з Маньківського СБК (керівник – Віталій Тимошенко) та вокальний ансамбль «Світанок» Флоринського СБК (керівник – Олена Гоцуленко). Оригінальним і самобутнім є зразковий ансамбль сопілкарів «Жайвір» Баланівського СБК (керівник – майстер-сопілкар Володимир Віхренко).
Завжди тепло зустрічають глядачі виступи жіночого вокального ансамблю районного будинку культури «Козачка» (керівник – Ніна Гончарук). Оригінальністю та неповторним співом відзначається вокальний чоловічий ансамбль Яланецького будинку культури (керівник – Сергій Шевчук). Те саме можна сказати і про вокальне тріо «Чумацький шлях» із
Шляхової.
Кілька років тому звання народного здобув духовий оркестр Флоринського сільського будинку культури під керівництвом Олександра Дунаєвського. Цей колектив – постійний учасник районних заходів.
Зовсім недавно високе звання присвоєне фольклорному колективу «Подружки» М’якохідського СБК (керівник – Микола Бовсунівський).
Всі згадані колективи постійно підтверджують високі звання народних чи зразкових. Але приємно й те, що з’являються нові, які майстерністю не поступаються вже визнаним. Серед них – чудовий інструментальний ансамбль під керівництвом Петра Клапатюка з районного будинку культури та дитячий театр пісні «Незабудки», яким опікується Ніна Гончарук.
Гордістю нашого міста є й хор ветеранів війни і праці під керівництвом Івана Варгоцького.
Ми не ставимо собі за мету збільшувати кількість народних та зразкових колективів, головне – щоб вони діяли, приносили радість людям.
Діяльність відділу культури – різнопланова і багато - гранна. Це і робота музеїв, бібліотек, сприяння розвитку народних ремесел, туризму… Головне для нас – зберегти надбання народної творчості, примножувати їх, постійно дбати про духовний розвиток людей. І в цьому високе покликання працівників культури.
Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації.