Fridge magnet wooden gears

НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Грудня 2008 р

переймається інвестор, прийшовши у Чернятку, тому керівництво місцевого ТОВ "Надбужжя плюс" допомагає і бюджетним закладам.
Чернятчани десятиліттями були одними з кращих у районі. З приходом інвестора – академіка А.В.
Пешка, по показниках виробництва з-поміж інших вони не здають позицій і теж входять в число лідерів. Та все ж переміни, які останнім часом негативно відбиваються на наших селах, не додають оптимізму і чернятчанам та хмарівчанам.
Здавалося б, підведено вже навіть природний газ, є робота в сільгосптоваристві – живи і працюй. А от кількість хат, що порожніють, за даними Чернятської сільської ради, обчислюється вже сотнями.

А чи насправді залишаються їхні жителі віч-на-віч зі своїми проблемами? Побувавши у Чернятці, спробували вникнути у ситуацію.
Виконуючий обов'язки генерального директора господарства Олександр Іванович Года визнає: через те, що власними силами повиорювали всі поля, дещо припізнилися з оранкою людських городів. Але, щоб надалі не повторилося нічого подібного, інвестор придбав ще одного трактора К-700 і техніку, меншу за потужністю і габаритами, яку можна буде використовувати на присадибних ділянках.
Новими господарями тут взагалі чимало робиться, щоб ситуація покращувалася. Наприклад, останнім часом у механізованих загонах з'явилися ще два нових комбайни "Дон-1500" і тепер їх у господарстві вже чотири. Тож мали можливість зібрати урожай, а це майже 9 тисяч тонн зерна, теж власними силами. Причому, досушування кукурудзи проводили в основному у себе в господарстві. Тільки 500 тонн, побоюючись не встигнути, відтранспортували для цього в Джулинку.
Не шкодує коштів інвестор і на придбання мінеральних добрив й засобів хімічного захисту. Але чи не найважливіше у даній ситуації, що не залишаються поза його увагою працюючі. Наприклад, у цьому році діяла після євроремонту їдальня у механізованому загоні, завершується ремонт будинку механізатора.
Майже 180 працюючих налічується у цьому господарстві. І хоч молоде поповнення практично відсутнє, плинності, за словами О.І. Годи, теж немає останнім часом.
Олександр Швець працював на зернозбиральному комбайні навіть маючи вищу інженерну освіту. І в тому, кажуть, нічого дивного. У розвинутих країнах ніколи не призначать на керівну посаду людину, не випробувану низовими ланками.
Не менш приємно було чути від односельчан, що інвестор зацікавлений не тільки, як кажуть, хлібом єдиним і прибутками. 84 тисячі гривень, наприклад, було вкладено ним у цьому році в школу, придбано і встановлено за рахунок господарства газові конвектори у дитячий садок і медпункт. Таким чином, якщо дитячий садок раніше закривали на зиму, то тепер з’явилася можливість, щоб він функціонував круглий рік. В селі довелося також почути, що бажаючим навіть пропонується допомога у будівництві житла, щоб тільки люди залишалися на своїх місцях.
Керівництво господарством здійснюється в основному, як і при колишній системі організації виробництва. Залишили два механізованих загони, хоч могли б об’єднати в один, дві свиноферми, не стало тільки ферми ВРХ. Хоч дані підрозділи не такі вже і завеликі, все ж є робота. Сорок працюючих зайняті на місцевому насіннєвому заводі. Є в селі власний млин, пекарня, цегельний завод. Хоч деякі підрозділи і неприбуткові, від них все ж людям вигода.
Незважаючи на всі теперішні негаразди, частині населення вдається, як кажуть, знайти себе і в тих умовах, які є. Віктора Приходченка, наприклад, Станіслава Гриценка, Анатолія Швеця вважають і поважають, як одних із кращих серед механізаторів. А Олександр Хмарук, будучи завідуючим майстернею, у пікові періоди робіт бере участь там, де найсутужніше з робочою силою. А без Геннадія Сальникова, який запросто справляється з електромонтажними схемами будь-якої складності, взагалі не уявляють, як би обходилися.
Цілком закономірно, що ситуація була б ще сприятливішою, якби на перепоні не постала нерозбериха у ціновій політиці. Адже зерна мають повні склади, а ціни на нього такі, що у багатьох випадках навіть не покривають затрати на виробництво.
– Дали населенню, – розповідав О.І. Года, – по тонні зерна за орендовану землю, але того для повноцінного життя сімей надто мало. Сільське населення хотіло б, щоб ще й заробітна плата у селах була така, як у містах. Тоді вже точно не було б порожніх осель.
Чернятчани і хмарівчани пенсійного віку не можуть дочекатися, коли зможуть сповна скористатися пільгами, передбаченими для таких категорій населення, як вони. Наприклад, хоча б на безкоштовний проїзд в автобусах.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Фостус Іван Федорович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення