Наскільки це відповідає дійсності, чим живе підприємство сьогодні розповідає нашому кореспонденту його керівник А.В. Окаєвич.
– На сьогодні Бершадське РП "Агромаш" як займалося ремонтом сільськогосподарської техніки, так і займається. Переобладнуємо трактори Т-150 на двигуни ЯМЗ-236 і ЯМЗ-238, комбайни. Ремонтуємо двигуни, в тому числі і пускові, гідравлічні системи, паливну апаратуру. Щоправда, об'єми робіт зменшилися. Сталося це у зв'язку з тим, що на сьогодні відкрилися у
Бершаді ще такі майстерні, як у нас – приватні. Тільки по паливних апаратурах у райцентрі діє вже таких 3 чи 4. Але це нам не заважає, навіть співпрацюємо з конкурентами.
– Якою ж тоді є перспектива "Агромашу"?
– Частково територію і площі, які не використовуються, маємо намір продати. І те правда, що місцева влада вирішує, щоб зробити на вивільненій території ринок. Як на мене, це буде аж ніяк не в збиток "Агромашу", а тільки на користь місту і його жителям.
Ми ж продовжуватимемо займатися своєю справою, тобто ремонтами, наданням різного виду послуг. Транспортні засоби і наші люди, наприклад, нині працюють на будівництві дороги між Сумами і Чернівцями. До цього були зайняті на спорудженні траси Одеса-Київ.
Відділ механізації тваринницьких ферм теж зберігся, продовжує займатися ремонтом холодильного обладнання. Паралельно виготовляємо нестандартні вироби – огорожі, брами, паркани, можемо абсолютно все – під замовлення.
Діє столярний цех – виготовляємо вікна та двері і завжди будемо раді замовникам. Але треба відзначити, що цей рік специфічний і дався взнаки не тільки сільськогосподарському виробництву, а й нам. Адже чим нижча врожайність, тим менше у нас роботи. Техніка ж працювала не на повну потужність і не часто виходила з ладу. Але колектив у нас дружний і не втрачає надію: як працювали колись, так працюватимемо і надалі.
Зрозуміло, доводиться вирішувати і проблеми окремих наших виробничників. Якщо комусь вкрай потрібний кредит, видаємо його, та ще й безпроцентний, бо люди цього заслуговують. Словом, робимо все для того, щоб тільки працювати. Наші представники побували на виставці у Києві і на Дні поля у Дніпропетровську, прагнемо запровадити у виробництво новинки, які бачимо.
– Отже, з одного боку планується ринок, з іншого наступає місто. Що буде далі?
– Як займалися ремонтами, так і будемо займатися. Таке підприємство, як наше, в районі повинно бути обов'язково. Вже тепер спеціалізуємося по ремонту імпортних комбайнів – "Форшріт", "Класс", "Домінатор" та їх вузлів і агрегатів. Імпортні трактори ремонтуємо також. У районі про це можуть не знати тільки тому, що наші майстерні більше задіяні на Одеську, Миколаївську, Кіровоградську області. Це пояснюється тим, що на Вінниччині ще збереглися деякі "Агромаші", а в інших областях їх взагалі вже немає, і ремонтом там зайнятися нікому. От і їдуть до нас.
– Здійснювати керівництво колективом з такою географією його діяльності, важко?
– А колись було легко? Адже на підприємство, яке займається саме обслуговуванням, частіше, ніж на інші можуть надходити якісь нарікання, претензії. Але ми намагаємося такі викорінювати і все робити для того, щоб надані нами послуги були якіснішими і своєчасними, що також немаловажно.
Серед найзлободенніших проблем, звичайно, розрахунки з господарствами за надані кредити. А ми їх надали на суму більше 600 тис. грн. На жаль, через неврожайний рік дехто з боржників проситься, щоб зачекали з розрахунками до наступного року. А це, певною мірою, збиває нас з ритму роботи.
Зараз працюємо над тим, щоб сконструювати нове знаряддя для обробітку грунту. Борону БДТ-2,6 виготовили, але вона призначена в основному для фермерських господарств. Тепер прагнемо зробити ще і широкозахватну.
Словом, життя заставляє думати і працювати у різних напрямках. Другий рік, наприклад, як освоїли ремонт котлів, також виготовляємо їх. Такі змонтовано вже у багатьох школах, а в цьому році їх зробили для Осіївської, Дяківської, Війтівської і Тернівської.
Насамперед, вірю у хороший завтрашній день. А віру, що він має бути сприятливим, вселяє те, що у нас складаються гарні взаємовідносини з владою. Нас завжди підтримують і районна державна адміністрація, і районна рада.