ТЕХНІКА ДО ПОЛЬОВИХ РОБІТ – ГОТОВА

  • 9
  • 14 Березня 2007, 21:02

Початок весняних польових робіт – завжди свято для механізаторів. В Усті воно вже розпочалося – на значних площах підживлено озимину тощо.
Минулої п'ятниці тут, згідно з графіком, провели технічний огляд. Причому, в цьому селі давно вже стало традицією робити це так, щоб вже її демонстрація свідчила про підготовчу роботу, впевненість, що вкластися в оптимальні строки з посіву є всі можливості і не обробленими поля не залишаться.
Належне в цьому треба віддати керівнику ТОВ "Устянське" П.Г. Марущаку. Тут не вичікували, не повторювали завчене за останні роки, що "немає фондів", "ціни недоступні", а поповнювали щороку технічний арсенал всіма можливими шляхами. Неабияку роль відіграло і те, що зуміли зберегти технічну базу. Тож навіть глянути було приємно на вишикувану на асфальтованому подвір'ї автогаража чималу шеренгу тракторів, серед яких було немало й нових.
Серед причіпних знарядь в Усті теж чимало сучасних. Тож тут не докоряли механізаторам за те, що ними не зроблено, – і в начальника державного технічного нагляду В.Г. Чорнобая, і в директора сільгосппідприємства П.Г. Марущака була можливість повести мову про інше. Наприклад, про гостру необхідність рахуватися з виробничими витратами, щоб кожна гривня, вкладена у виробництво, давала віддачу.
І хоч механізатори давно обізнані з планами проведення весняних польових робіт, керівники виробничих підрозділів говорили не тільки про те, хто які роботи виконуватиме, а й про такі, здавалося б, дрібниці, як про підготовку причепів для вивезення насіння і мінеральних добрив по кожній з бригад.
Головний агроном господарства Ю.М. Соколюк, доповідаючи про готовність причіпних знарядь після їх перевірки комісією, теж прагнув зосередити увагу механізаторів на тому, що сприятиме польовим роботам.
Хоч незначні недоліки було виявлено під час технічного огляду і в цьому господарстві, В.Г. Чорнобай відзначив високий рівень підготовки техніки до весни, акцентувавши при цьому увагу механізаторів, наскільки важливо підтримувати його впродовж року, на техніку безпеки тощо. Виступали також керівники підрозділів.
Із змісту розмови відчувалося, що в товаристві "Устянське", крім запровадження нових технологій на полях, давно пішли далі. Тут шукають нові підходи до організації робіт, щоб меншою кількістю техніки зробити більше. І це вдається. У господарстві не умовляють механізаторів бути дисциплінованими на робочому місці – це має бути нормою, а нова сучасна техніка вимагає високого професіоналізму.
Щодо заробітної плати, то тут прагнуть спростити підходи до її нарахування, щоб кожний механізатор, виїжджаючи у поле, міг щодня підрахувати скільки заробив. Заробітна плата надалі повністю залежатиме від виконаної роботи.
Під час цієї зустрічі відчувалося, що вже і трактористи починають міркувати економічними категоріями. Один із них запропонував збільшити ширину захвату зчіпки на прикочуванні посівів, з якою він буде працювати. Бо це така робота, що швидше не поїдеш, щоб виконати норму.
Проблеми, звичайно, є і в Усті, але їх прагнуть вирішувати. Наприклад, мають у складах пшеницю, а попиту на неї немає. Зараз більше тисячі голів свиней мають під реалізацію, але ціни на свинину знизилися настільки, що утримувати їх тепер доводиться собі на збиток. Тож повівши мову про підходи до ведення сільського господарства, П.Г. Марущак зробив наголос, що великі сподівання у цьому році покладають саме на продукцію рослинництва.
Розмова під час технічного огляду постійно спрямовувалася в економічне русло. – Зрозумійте, – звертався Павло Григорович до механізаторів, – гроші заробляються не в бригаді, а в полі, і заробляти більше зможе тільки той, хто добре підготує знаряддя.
Щодо морально-психологічного клімату, з чим у деяких селах проблеми, то тут теж все на рівні. Найкрасномовніше про це засвідчує той факт, що більше 80 відсотків власників земельних паїв переуклали останнім часом договори на їх оренду знову з устянським господарством.
ТОВ "Устянське" взагалі відзначається традиціями колективізму і їх прагнуть не тільки підтримувати, а й розвивати.
В результаті такої роботи це господарство на сьогодні є одним із кращих у районі, а по деяких позиціях – лідирує.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
34 фото   
2 фото   
9 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Настенко Іван Трохимович (1922) 1922 р., українець, оточенець. З 05.1942 р. по 08.1943 р. член партизанського загону.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

ТЕХНІКА ДО ПОЛЬОВИХ РОБІТ – ГОТОВА - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники