Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. І жодна, навіть найдорожча, суміш не може його замінити.
Грудне молоко засвоюється організмом дитини краще, ніж будь-який інший продукт. Воно має не тільки харчові, але й захисні властивості, а також сприяє формуванню імунітету у немовляти. Діти, які отримують грудне молоко, менше хворіють застудними та інфекційними захворюваннями, менше страждають на алергію.
Прекрасна жінка, що годує грудьми немовля. Що може бути красивіше, природніше і цінніше? Чим більше матір годує свого малюка грудьми, тим здоровішим та розумнішим стає він. А для того, щоб матері годували своїх немовлят із задоволенням та впевнено, необхідно прикласти певні зусилля.
По-перше, важливо якомога раніше прикласти дитину до грудей, а саме, ще в пологовому залі. Це сприяє потраплянню в організм дитини корисних речовин, що містяться в молозиві, а також позитивно впливає на перебіг післяпологового періоду у матері.
По-друге, з самого початку не застосовуйте годування з пляшки та використання пустишки – це дозволить вам уникнути відмов від грудей, мати достатню кількість молока і бути в постійному контакті з малюком. Чим частіше ви годуєте грудьми, тим більше молока у вас буде.
Не обмежуйте тривалість годування і не відривайте дитину від грудей раніше, ніж вона сама їх відпустить. Обов'язково годуйте малюка вночі. Годуйте дитину виключно грудним молоком до 6 місяців та із запровадженням догодовування відповідно її віку, не давайте дитині іншої їжі та напоїв. Правильно прикладайте дитину до грудей – це запорука комфортного та ефективного годування. Даючи груди, тримайте малюка дуже близько, животиком до себе. Ваш сосок має бути на рівні носика дитини. Чекайте, щоб маля широко розкрило ротик і прикладіть його так, щоб воно захопило не тільки сосок, але й ділянку грудей навколо нього.
Не зціджуйте молоко без особливої необхідності. Зціджування потрібне тільки у разі вимушеної розлуки матері і дитини, або коли дитина не може смоктати груди.
При недотриманні даних правил можливе виникнення цілого ряду ускладнень, таких як порушення лактації, відтоку молока і навіть запалення молочних залоз – маститу.
При появі труднощів та ускладнень при грудному вигодовуванні своєчасно звертайтесь за порадою та допомогою до лікарів. Ми завжди вам допоможемо.
Дотримуючись цих простих принципів, ви зможете захистити себе від проблем при годуванні малюка.
Василь МЯСНІКОВ, завідуючий акушерсько-гінекологічним відділенням Бершадської ЦРЛ, лікар акушер-гінеколог вищої категорії.