Одним із завдань санепідслужби є контроль за якістю питної води, який регулярно проводиться підрозділами. Аналіз її стану з початку року свідчить: із централізованих водопроводів на бактеріологічні показники було відібрано 246 проб, з яких 16 – нестандартні (6,5%), на санітарно-хімічні показники із 193 проб – 11 нестандартні ( 5,7%).
Враховуючи стан джерел водопостачання (артезіанських свердловин) та розподільчої мережі, яка експлуатується майже 30-40 років, якість централізованої питної води – незадовільна, тому споживати її необхідно кип’яченою або після обробітку спеціальними пристроями (фільтрації, знезараження).
Більшість населення району користується водою із децентралізованих джерел – криниць. Санепідслужбою досліджується вода із криниць загального користування, яких нараховується майже 420, але основними джерелами водопостачання є приватні криниці, якість води яких ніким не контролюється. Вони копаються власниками стихійно, без дотримання санітарно-технічних правил.
В гарних господарів криниці облаштовані, почищені та продезінфіковані. Але, на жаль, є випадки, коли криниці знаходяться в занедбаному стані, і воду з них вживати небезпечно для здоров’я.
Аналіз досліджень якості криничної води показав: по бактеріологічних показниках із 105 відібраних проб – 20 – нестандартні (19%), по санітарно-хімічних показниках із 76 проб – 9 нестандартні (11,8%).
Тож перевірте якість води, яку п’єте, приведіть в належний санітарно-технічний стан джерела питної води. По можливості проведіть дезінфекцію води в своїх криницях, для чого необхідно звернутись в місцеві органи самоврядування за роз’ясненням.
Леонід БІДНЯК,
санітарний лікар.