Сьогодні, як ніколи, хвилює питання підростаючого покоління, його здоров'я, а також репродуктивне здоров'я самої жінки. Кількість абортів зросла в 3-4 рази, особливо в підлітковому віці, що призводить до зменшення в цілому кількості населення, особливо в Україні. Різко піднявся рівень патологічних пологів та народження дітей з різними вадами. Багатодітна сім'я сьогодні зникає, незважаючи на те, що держава останнім часом багато робить для жінки-матері. Особливо хвилює поведінка молодіжної групи населення, їх звички, стан статевого життя, нерозбірливість у виборі партнера. А що вже говорити про захворювання, які передаються статевим шляхом? Це сифіліс, гонорея, хломідтоз, трихомодсіаз, ВІЛ/СНІД, грибкові захворювання, що призводять до масового розповсюдження інфекцій, в майбутньому – до безпліддя, а також передчасної смертності нашого населення.
Позитивним є те, що "Планування сім'ї" прирівнюється по своїй значимості до таких предметів, як хірургія, терапія, акушерство, дитячі хвороби. Студенти це усвідомлюють, досконало вивчають необхідні його розділи. Особливо приділяється значення вивченню розділів протизаплідних засобів серед підлітків та молоді, жінок взагалі, планування сім'ї, участі чоловіків у вихованні дітей в своїх сім'ях, клінічні прояви перших ознак вищезгаданих захворювань.
Незважаючи на це, життя триває, люди спілкуються, закохуються, народжуються діти, жінка, як завжди, займає почесне місце в нашому суспільстві, дзвенять весільні марші, а також ніжні і теплі слова на адресу коханих жінок.
Непоодинокі випадки, коли серед нашого студентства виникають подружні пари – символ вічної любові, символ продовження життя, кохання.
Леонід СВІНЦІЦЬКИЙ,
викладач Бершадського медичного колежу.