ГУРМАНИ
Усі види коропових риб мають винятково тонкий нюх. Це слід пам’ятати і відповідно діяти ще до виходу на риболовлю, Дратують рибу «аромати» машинного масла, бензину, мазі від комарів, тютюну, свіжої фарби, одеколону.
Щоб їх позбутися, обмийте снасті водою з додаванням питної соди. Руки перед риболовлею краще змастити олією. Це, безперечно, вплине на якість кльову.
Але є запахи, які подобаються рибі. Вона добре, наприклад, реагує на приманку, що пахне анісовими краплями, валер'янкою, соняшниковою, конопляною олією. Крім того, сазана, коропа і карася приваблює і запах часнику.
ДИВО-ЧЕРВ'ЯК
Накопавши черв'яків, добре було б подумати, як зробити з них «диво». Для цього нам потрібно: глибока посудина, подрібнена макуха, терта цеглина (червоного кольору) і пісок. В посудину сиплемо 2 см макухи, З см цеглини і 3 см сухого піску. Коли черв'як пройде крізь пісок, він очиститься від слизу, в цеглині він стає червонішим, а в макусі отримає чудовий аромат.
Але добре було б ще й прикормити рибу кашею (мамалигою або пшоняною).
Для мамалиги нам треба: кукурудзяне борошно, цукор і вода. В алюмінієву посудину вливаєте склянку води і доводите до кипіння. В окропі розчинити 1 ст. л. цукру і зробити маленький вогонь. Кукурудзяне борошно треба сипати в посудину з окропом потрохи, щоб воно ніби увібрало воду. Кашу місити до однорідної маси. Після того, як каша загусне, зніміть з вогню, вийміть з посудини і вимісіть.
Для пшоняної каші нам треба: 2 скл. пшона, 3 скл. води, макуха і трохи олії. Варимо кашу до її повного розварення, помішуючи на маленькому вогні, потім сиплемо 0,5 скл. макухи, варимо 3 хв., знімаємо з вогню і здобрюємо олією. Каша готова! Мамалига найкраща для карася і коропа, а пшоняна каша – для ляща і плотви.
КОРОП З ГРИБАМИ
Випотрошені, без шкірок і кісток, тушки коропів нарізають кільцями однакових розмірів, посипають чорним меленим перцем, скроплюють соком лимона, олією, складають в емальовану посудину і залишають на 2 години у холодному місці.
Витримані на холоді шматочки коропа настромлюють на рожни поперемінно з кусочками сироїжок і з тонкими шматочками сала, посипають сіллю і грилюють над жевріючими вуглинами добре нагрітого вогнища, періодично змащуючи продукти розтопленим вершковим маслом.
Гарнір – печена картопля з салатом із свіжих овочів.
ФАРШИРОВАНА, СМАЧНА
Рибу почистити, добре вимити, акуратно зняти шкіру. Потім приготувати фарш: рибу перемолоти на м'ясорубці, додати вимочену у молоці булку, підсмажені на олії 3-4 цибулини і одну сирову (терту), трохи моркви, 2-3 ст. ложки манної крупи, 1-2 яйця, 100 г вершкового масла, сіль, перець за смаком.
Фарш добре вимішати, щоб маса до рук не прилипала, й начинити шкіру.
На дно каструлі (краще гусятниці) покласти кістки, які вибрали з риби, порізані столовий буряк, цибулю, трохи цибулиння. Залити все це водою (курячим бульйоном, якщо є), посолити. Коли добре закипить, обережно на марлі занурити у окріп приготовлену рибу і варити на слабкому вогні 30 хвилин, потім рибу перевернути другим боком – і ще хвилин 20.
Вийняти й покласти на дошку, щоб вистигла. Смачного!
ЩОСЬ РИБИ РОЗЛІТАЛИСЯ...
Ми часто читаємо повідомлення про те, що літаки – на жаль! – стикаються в повітрі з птахами. А от з американським пасажирським авіалайнером стався неймовірний випадок. Він зіткнувся з... рибою!
Розігнавшись по злітно-посадочній смузі одного з аеродромів на Алясці, "Боїнг-737" почав набирати висоту. А над льотним полем у цей час ширяв великий білоголовий орлан, який тримав у кігтях рибу. Якимось чином птах випустив здобич, і та, впавши прямо на кабіну, повністю забризкала лобове скло. Лайнер зробив вимушену посадку, пасажири були дуже незадоволені затримкою рейсу. Про емоції орлана, який втратив обід, можна лише здогадуватися.