ГАРНІ НІГТІ – ГАРНІ РУКИ
Як зміцнити ламкі, слабкі нігті? Зробіть для них хоч раз на тиждень ванночку з підігрітої олії, додавши трохи рідкого вітаміну А, свіжого лимонного соку і 3-4 краплі йоду. Крім того, регулярно втирайте в нігті та прилеглу до них шкіру сік свіжого лимона чи журавлини, підійде і столовий оцет. Ці оздоровчі процедури можна поєднувати з теплими ванночками з морською (або кухонною) сіллю. Споживайте вітамін А (морква, помідори, салат, апельсини, молочні продукти) і вітамін Д (його містять дріжджі, масло, молоко, жовтки).
ЧУДОДІЙНІ ЗЕРНЯТА
Вчені-біохіміки дослідили, що жменя гарбузових зернят живить людський організм у десять разів краще, ніж плитка шоколаду. Насіння містить всі мікроелементи (крім марганцю і селену), багато вітамінів, а також високу концентрацію біологічно активних речовин, необхідних для нашого організму. Нуклеїнові кислоти гарбузового насіння омолоджують і відновлюють клітини організму, дбають про їх здоровий ріст. Зернята містять 50% високоякісних ненасичених жирних кислот, необхідних для обміну речовин. Вони активізують роботу серця, знімають біль при стенокардії та інших серцево-судинних захворюваннях.
Заварене, як чай (1 ст. л. на склянку води), насіння допоможе при захворюванні нирок (2-3 склянки на день).
Відвар потовченого насіння рекомендують пити теплим при гіпертрофії передміхурової залози (1 ст. л. на склянку води).
На замітку господині
ЩО МОЖЕ СІЛЬ?
Приміром, у солону воду можна покласти на чверть години тільки що випрані махрові рушники – вони стануть м'якими, пухнастими.
® ® ®
Якщо ви вилили чорнило на килим чи палас, то одразу ж посипте пляму товстим шаром солі: вона вбере в себе чорнило, пляма зникне.
® ® ®
Ножі, ножиці, садові лопати час наточити? Попередньо покладіть їх на півгодини у слабкий соляний розчин і точіть, не витираючи, – ефект перевершить ваші сподівання.
® ® ®
Скатерки, серветки, рушники, розшиті кольоровими нитками, не полиняють, якщо спочатку замочити їх у міцному розчині кухонної солі, а потім добре прополоскати у холодній воді і лише після цього прати.
® ® ®
Малоприємна робота – прання носовичків. Спробуйте зробити так: у тазик з теплою водою киньте жменю кухонної солі, замочіть носовички години на дві, потім прополощіть – ось і все.
® ® ®
Протягом зими тюлеві занавіски темніють від центрального опалення. Якщо в квартирі палять, то вони темніють навіть літом. Радимо перед пранням замочити їх у теплій підсоленій воді, після чого можна прати у розчині будь-якого прального порошку.