Продовжує діяти проект по здешевленню цін на визначені гіпотензивні препарати для лікування осіб з підвищеним артеріальним тиском (АТ).
Високий АТ є джерелом багатьох патологічних станів і захворювань серцево-судинної системи, таких як атеросклероз, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, ішемічні і геморагічні інсульти, ниркова недостатність.
Медичні працівники при оглядах пацієнтів обов’язково повинні вимірювати АТ.
При підвищеному АТ необхідно виконати наступні кроки.
Крок перший: первинне обстеження хворого сімейним лікарем за місцем проживання для підтвердження діагнозу артеріальної гіпертензії, виявити причини, оцінити серцево-судинний ризик, ураження органів. Фактори ризику: вік (чоловіки старше 55 р., жінки – 65 р.), паління, порушення жирового обміну, цукровий діабет, ожиріння, гіподинамія.
Крок другий: немедикаментозне лікування артеріальної гіпертензії скероване на: зменшення маси тіла при наявності ожиріння, зменшення вживання алкоголю, регулярне виконання динамічних фізичних вправ, обмеження вживання кухонної солі до 5 грам на добу (1/2 ч. л.), достатнє вживання продуктів, що містять магній, калій, кальцій, зменшення вживання насичених жирів та холестерину, відмову від паління.
Немедикаментозне лікування називають модифіка - цією способу життя – це усунення шкідливих звичок.
Встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою:
- І гр-л/з, вартість яких підлягає відшкодуванню 90%,
- ІІ гр. – 60-80%,
- ІІІ – л/з, вартість яких не підлягає відшкодування їх вартості, але в майбутньому при зниженні їх цін також будуть підлягати відшкодуванню.
Крок третій – виписка рецепта. Рецепти з позначкою червоного кольору «Підлягає відшкодуванню» на л/з виписуються хворому на гіпертонічну хворобу за наявності відповідних показів з обов’язковим записом про призначення лікарського засобу та номера рецептурного бланку в амбулаторній карті хворого.
Хворі на гіпертонічну хворобу отримують лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря, в аптеках, закріплених за цими закладами. Рецепт діє протягом одного місяця з моменту його видачі. Рецепти відпускаються в 10 аптеках району.
На проведення пілотного проекту в 2014 р. виділено 121800 грн., які розподілені по місяцях, між сімейними лікарями відповідно до кількості хворих з гіпертонічною хворобою.
Використані кошти на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою будуть відшкодовані аптечним закладам згідно з реєстром відпущених препаратів.
Запрошуємо жителів району відвідати свого сімейного лікаря.
Доброго вам здоров’я!