Рак – не вирок!

  • 0
  • 26 Березня 2016, 09:00

Злоякісні новоутворення – одна з найбільш небезпечних проблем сучасності. Найпоширенішими в нашому регіоні серед чоловіків є рак легенів, шлунку, шкіри, пухлини лімфатичної та кровотворної тканин. У жінок – рак молочної залози, шкіри, шлунку, шийки матки.

Надмірне калорійне харчування та ожиріння сприяють виникненню пухлин, тому необхідно більше споживати фруктів і овочів, багатих на вітаміни, мінеральні речовини, клітковину та безліч унікальних біохімічних речовин.

Найбільш вагомим внеском у розвиток захворювань є паління. Доведено, що людина, яка не палить, але постійно перебуває в прокуреному приміщенні, певною мірою піддається загрозі захворіти на рак легенів, як і сам курець.

Ризик захворювання підвищують малорухливий спосіб життя; спадкові фактори; попередні хронічні захворювання, включаючи деякі вірусні інфекції; вплив факторів навколишнього середовища (хімічне, радіаційне та інше); шкідливі звички (нераціональне харчування, паління, зловживання алкоголем тощо); стреси й нервові перевантаження.

Правильне і своєчасне лікування деяких хронічних захворювань може попередити розвиток раку.

У 98% випадків рак на ранніх стадіях можна вилікувати. Для виявлення хвороби на ранній (безсимптомній) стадії необхідне систематичне проходження профілактичних оглядів. Це не тільки огляд кваліфікованого лікаря, але й відповідні рентгенологічні, ендоскопічні, цитологічні та інші дослідження. Обсяг і кратність цих обстежень можна уточнити у вашого сімейного лікаря.

Для більш раннього виявлення онкохвороб жінкам необхідно володіти навичками самообстеження молочних залоз і проводити його щомісяця, щороку – ультразвукове обстеження молочних залоз (після 30 років) та маммографію (після 40).

Також для своєчасного виявлення раку шийки матки щороку необхідно проходити огляд у гінеколога із проведенням кольпоскопічного та цитологічного досліджень.

Чоловікам після 40 років необхідне проведення пальцевого обстеження простати.

У цьому віці такі огляди необхідні мінімум один раз на рік, а при наявності хронічних захворювань – частіше.

Також не рідше одного разу на рік потрібно проходити рентгенологічне обстеження органів грудної клітини та фіброгастродуоденоскопію (для раннього виявлення раку шлунка).

При першій і другій стадіях, коли патологічний процес локалізований і немає віддалених метастазів, можливе проведення радикального лікування, яке не тільки продовжує життя хворого, але й може привести, в деяких випадках, до повного видужання.

Самолікування, допомога «цілителів», «знахарів», вживання токсичних речовин (сулема, гас, настоянки болиголова, чистотілу тощо) веде до втрати дорогоцінного часу, безперешкодного розвитку хвороби.

Єдиний метод боротьби з раковими захворюваннями – лікування в спеціалізованих медичних закладах.

Олександр ЗАРЕЦЬКИЙ, лікар-онколог Бершадської ОЛІЛ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
4 фото   
4 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Третяк Олександр Макарович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Рак – не вирок! - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники