Здавалося, на фоні повного чи відносного благополуччя організм дає збій, який проявляється гіпертонічним кризом, інфарктом міокарда, інсультами, нирковою недостатністю та іншим.
Саме з метою запобігання захворюваності на гіпертонічну хворобу та її ускладнень, у цьому році відновлено дію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою. Вирішенню проблем захворюваності на гіпертонічну хворобу було присвячене засідання «круглого столу», де медичні та фармацевтичні працівники розглянули план спільних дій із реалізації проекту.
Лікарів тривожить той факт, що пацієнти досить часто не усвідомлюють величини ризику для здоров’я при нелікованій гіпертонічній хворобі.
Підвищений тиск не стає для кожної людини тим ключовим моментом, коли треба переосмислити ставлення до власного здоров’я. Саме тому лікарям Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування доводиться ставити такі загрозливі діагнози, як гіпертонічний криз, інфаркт міокарда, інсульти. Саме неконтрольований тиск призводить до зменшення тривалості життя, смертності, інвалідності. Найбільшу стурбованість викликають такі ускладнення, як інфаркт міокарда та інсульти на фоні гіпертонічної хвороби.
Я хочу звернути увагу читачів газети на статистику захворюваності на інсульти за останні два з половиною роки. У 2012-му діагноз «інсульт» був поставлений 87 особам, із них 47 випадків на фоні високого артеріального тиску. У 2013 році зареєстровано 108 випадків інсульту, а протягом 6 місяців 2014-го захворіло 70 чоловік, із них 70% на тлі артеріального тиску, відсоток померлих від інсульту на фоні гіпертонічної хвороби за останній рік складає 73%. Ця цифра насторожує нас, лікарів, адже була можливість запобігти такому ускладненню, як інсульт.
Тривожить і захворюваність на інфаркт міокарда на фоні високого артеріального тиску: він складає 20-30%. Але ж лікарі і пацієнти могли б спільними зусиллями запобігти виникненню ускладненням. Для цього багато не треба – просто вчасно звернутися до свого лікуючого лікаря, який підбере для вас антигіпертензивний лікарський засіб і призначить схему систематичного лікування перших проявів гіпертонічної хвороби.
Реалізація проекту дає можливість отримувати лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою зі знижкою.
Шановні мешканці Бершадського району!
Лікарі Бершадщини звертаються до вас із закликом: «Бережіть своє здоров’я, стежте за своїм тиском, турбуйтеся про своє серце і вчасно звертайтеся до лікарів за медичною допомогою».
Пам’ятайте, що вилікуватися від артеріальної гіпертензії неможливо. Гіпертонічна хвороба – це хронічне захворювання, а значить, вимагає безперервного та регулярного лікування протягом життя з моменту його виявлення.
Крім лікарських засобів, лікування гіпертонічної хвороби починається зі зміни способу життя: перехід до правильного харчування, помірних фізичних навантажень, відмова від шкідливих звичок.
Лише спільними зусиллями медичних працівників і пацієнтів ми зможемо знизити ризик ускладнень від гіпертонічної хвороби.
Валентина ДОВГАНЬ, заступник головного лікаря Бершадської ОЛІЛ з медичної частини.