Звертаюся до 26663 мисливців та жителів Вінницької області. Вказані види полювання є найбільш небезпечними і вимагають від кожного мисливця суворого дотримання правил полювання, а від кожного, хто завітав до лісу просто відпочити, – чіткого дотримання правил поведінки.
Шановні мисливці, культура полювання – запорука вашого здоров’я і життя!
Площа мисливських угідь держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства – 257,1 тис. га.
Мисливська фауна відтворюється, охороняється та раціонально використовується. Чисельність диких копитних тварин у мисливських угіддях державних підприємств постійно зростає. На сьогодні чисельність основних мисливських видів тварин у Вінницькій області становить близько 10,5 тисячі копитних, більше 80 тисяч хутрових та понад 350 тисяч пернатих.
Ведення мисливського господарства – важлива ділянка роботи держпідприємств лісового господарства Вінниччини. Велику роль у цьому відіграє і роз’яснювальна, виховна робота, що сприяє підвищенню культури полювання. Регулярними стали зустрічі відповідальних працівників ВОУЛМГ, держлісгоспів із мисливцями, виступи на радіо, ТБ, у газетах.
Працівники державної лісової охорони організували роботу рейдових бригад по охороні мисливських тварин від браконьєрства та перевірки мисливців із питань дотримання ними правил і техніки безпеки при проведенні полювання. Тому є і результати такої роботи: все більше любителів мисливства відмовляються від «чорного» полювання, адже усвідомлюють, що їх буде покарано. Склалася позитивна тенденція щодо зменшення кількості порушників правил полювання. Станом на 21 жовтня 2013 року виявлено 190 випадків порушення правил полювання.
Наші держпідприємства вкладають у ведення мисливського господарства досить солідні кошти, щоб постійно проводити біотехнічні заходи, добування хижих та шкідливих тварин, якісні обліки чисельності мисливських тварин, роз’яснювальну роботу серед населення, регулювати чисельність вовка та лисиці, заготовляти корми для підгодівлі диких тварин, організовувати боротьбу з браконьєрами, штучне розведення тварин у напіввільних умовах із наступним їх випуском в угіддя... І все це робиться з однією метою – зберегти фауну Вінниччини, створити комфортні умови для мисливців.
У нас, лісівників, є єдине прохання до багаточисельної армії мисливців – дотримуйтеся правил техніки безпеки при полюванні, не забувайте про культуру поведінки на природі, культуру полювання.
Тому що головне – життя і здоров’я людей!
Анатолій БОНДАР, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради.