У першій частині виступу народний депутат охарактеризував сучасну економічну ситуацію в Україні без огляду на політику. Для того, щоб країна розвивалася в нормальному напрямку, потрібно змінити частину законодавчих актів, які б дали можливість господарським керівникам, а також керівникам органів місцевого самоврядування і державних структур більш ефективно управляти виробництвом і виконувати свої посадові функції.
Щодо ситуації в країні, то вона надзвичайно складна. Як член бюджетного комітету Верховної Ради, депутат знає кожну цифру по статтях надходжень і витрат коштів держбюджету.
Бюджет на 2014 рік був поданий у ВР згідно із законом у встановлений строк, але через добу відкликаний через те, що надзвичайно сирий, не готовий до розгляду. Нині є серйозна проблема з коштами, які проходять через державне казначейство незалежно від того, чиї це кошти. Останнім часом різко падає промислове виробництво. В такій ситуації євроінтеграційні процеси об’єднали всіх депутатів – і з більшості, і з опозиції, і позафракційних (Г.М. Заболотний – незалежний позафракційний, у парламенті таких – 18.
– Ред.). Сьогодні сільське господарство має набагато вищі темпи розвитку, ніж промисловість. Наша промисловість тоді тільки рухатиметься вперед, якщо ми станемо хоча б асоційованим членом Європейського Союзу. Для того, щоб сьогодні рухатися в Європу, ми повинні рівнятися на європейські стандарти.
Ринок ставить свої вимоги – якість, ціна, споживча покупна спроможність громадян.
Поки що ми можемо торгувати небагатьма товарами. Скорочуються робочі місця. Є проблеми з невиплатою грошей – і за народження дітей, і по догляду за дитиною і навіть на поховання. Та попри все, є сподівання, що ситуація покращиться. Треба жорстко поставити питання про підвищення рівня цін на сільськогосподарську сировину. Якщо не підвищимо ціновий рубіж, ми не виконаємо зобов’язань перед своїми громадянами з виплат по гарантованих захищених статтях.
Далі Григорій Михайлович зупинився на ситуації у Верховній Раді: «Я думав, що коли прийду туди, то зможу багато що змінити. Виявляється, далеко не так. Вважаю, що стільки депутатів, як зараз, не треба. А максимум 150, причому кваліфікованих фахівців – політологів, соціологів, виробничників, юристів. Я не пропустив ще жодного засідання ні комітету, ні сесії. Найголовніша робота сконцентрована в комітетах. Але в комітетах так, як потрібно, працюють одиниці».
Григорій Михайлович проінформував, що за цей час разом із Петром Порошенком подали 28 законопроектів. З них зареєстрували чотири. Г.М. Заболотний підготував також два депутатських запити з питань неправомірних дій працівників міліції і по збереженню залізничних маршрутів Гайворон-Вінниця та Христинівка-Одеса. За період роботи у Верховній Раді до народного депутата звернулося більше трьох тисяч громадян.
Станом на 30 жовтня депутат провів особисто шість прийомів громадян, на яких розглянуто майже вісімсот питань, 614 були вирішені зразу на місці, а на інші підготовлені листи і вирішувалися разом із представниками органів влади та інших структур на місцях.
Г.М. Заболотний підписав особисто 24 депутатські звернення до міністерств і відомств.
Намагається питання розглядати на місці. За цей час вдалося вирішити і деякі фінансові проблеми.
– У Бершаді треба вирішувати три найважливіші проблеми: перша – газопровід, у програму капітального будівництва це питання включене і є підстави твердити, що в 2014 році воно буде завершене; друга – екологічна, сміттєзвалище, з ним треба терміново щось робити, вирішувати питання з водогоном і свердловиною у Флориному; третя – відновити роботу хоча б трьох великих промислових підприємств.
Є перспектива спорудження за допомогою зарубіжних інвесторів заводу, який буде переробляти понад три тисячі тонн томатів, які ефективні при зміцненні імунної системи і в боротьбі з пухлинами.
Для цього потрібно вирощувати в районі хоча б півтисячі гектарів томатів.
Часто піднімають питання доріг, земельних відносин. Останнім часом масово йдуть скарги по транспорту, особливо автобусному сполученню.
Зараз розглядається питання, щоб відновити транспортне сполучення на державному рівні для проблемних сіл.
Аналіз заяв, пропозицій і скарг показує, що домінуючою є проблема соціального захисту. Сьогодні величезною проблемою є працевлаштування молоді. Часто піднімаються питання охорони здоров’я, зокрема, безкоштовного забезпечення ліками, лікування хворих і реформування медицини. Багато звертаються з питань перерахування пенсій. Є і звернення щодо виплат компенсацій і виплат постраждалим внаслідок катастрофи на ЧАЕС і категорій «афганців» та «дітей війни».
Далі народний депутат навів конкретні приклади практичного сприяння землякам, зокрема, у побудові автобусних зупинок, облаштуванні дитячих майданчиків, придбанні необхідних речей для дитсадків, шкіл та ФАПів, ремонтів і т.д.
На матеріальну допомогу Г.М. Заболотний уже видав більше 300 тис. грн.
Далі народний депутат відповів на запитання присутніх. А завершив зустріч такими словами: – Я й надалі буду допомагати людям, які потребують допомоги, важкохворим, сиротам, стареньким, бідним. Чим зможу, тим буду допомагати.
Це головне кредо в моєму житті. Бо я сам вийшов з простої великої багатодітної родини.