Напередодні та на початку навчального року інспектори Державтоінспекції спільно з працівниками сектору кримінальної міліції у справах дітей, дільничними інспекторами міліції, аби нагадати дітям про необхідність неухильного дотримання правил дорожнього руху, провели лекції з правил безпечної поведінки на дорозі з керівництвом шкільних закладів та юними пішоходами.
Кожен день вулицями міста діти йдуть до школи чи на прогулянку. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки вони наражаються на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях у дорожньотранспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньотранспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці правила і застосовувати їх: – не вибігати на проїжджу частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію; – ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні – по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, – тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід – водія; – переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземних переходах; – зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, – праворуч; – пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах; – у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.
На жаль, не всі добре знають ці правила й іноді нехтують ними. А тому щорічно на наших дорогах гинуть діти і дорослі. Трапляються дорожньотранспортні пригоди дуже часто у таких випадках, коли нібито нічого не загрожувало.
Жоден із наведених вище способів не може бути ефективнішим, ніж батьківська турбота та увага, коли справа стосується безпеки дітей. Надмірна опіка може викликати негативне ставлення до цього з боку деяких дорослих, проте краще стерпіти деякі невдоволення, ніж випробувати непоправні наслідки.
Пам’ятайте! Порушник правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.
Олександр ГИЛИК, начальник ВДАІ Бершадського РВ УМВС, підполковник міліції.