Різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на пікніки. Нерідко гулянки в лісі закінчуються лихом для природи і великими проблемами для лісників.
Причинами виникнення пожеж у лісі здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву непогашені недопалки, а також дитячі пустощі з вогнем.
Варто пам’ятати, що у пожежонебезпечний сезон не слід запалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев.
Перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління.
Не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітники.
За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафів.
Пам’ятайте: непогашені багаття, сірники, недопалки – головні вороги лісу!
Лісова пожежа – це суворе явище. Не можна зневажати протипожежні правила, безвідповідально ставитися до вогню. Гасити лісові пожежі складно, вони завдають великої шкоди не тільки народному господарству, а й екології.
Бершадський «Райагроліс».
Коментар фахівця: Як свідчить статистика, головна причина виникнення пожеж в екосистемах – діяльність людини. Справді, більшість пожеж відбувається у вихідні та святкові дні.
Причини наведені в інформаційному застереженні райагролісу. Лише незначна частина пожеж виникає від самозаймання чи інших природних факторів. Так, через спалювання торік сухої трави на відкритій території поза межами населеного пункту села Флориного було пошкоджено лісове насадження дуба та липи на площі 8 гектарів, що належить бершадському «Райагролісу».
Через значний збиток, завданий пожежею, проти винного громадянина Н. було порушено кримінальну справу за статтею Карного кодексу «Знищення та пошкодження лісових масивів».
У додаток до сказаного вище нагадаю, що протягом усього пожежонебезпечного періоду забороняється палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл; заправляти пальним у лісі авто під час роботи двигуна; експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо); випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали); звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Аліна БОЙКО, заступник начальника 16-ої державної підпорядкованої пожежної частини.