Зазвичай, зі старим мотлохом люди розправляються за допомогою вогню. Сухе листя, дрібне сміття – все це в кращому випадку вивозиться за межі господарства та спалюється на безпечній відстані від будівель, у гіршому ж – до нього підносяться сірники прямо на подвір'ї, де для стихії потрібно дуже мало, щоб «вирватись» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи чисельних матеріальних збитків, або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання.
Отож, якщо ви ніяк не хочете відмовитись від спалювання, то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких будівель. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто також за допомогою спалювання очищувати минулорічні посівні масиви від стерні. Цей спосіб не тільки небезпечний, а й дуже шкідливий, адже під дією високої температури нищиться найкорисніший поживний шар ґрунту, для відновлення якого знадобиться чимало часу.
Не повинні ми забувати про природу, що оточує нас.
Подякою для неї буде прибране сміття та погашене багаття. Саме непогашене багаття, кинутий недопалок у багатьох випадках стають наслідками лісової пожежі. Під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях.
Якщо ж такої можливості немає, підготуйте це місце самотужки. Для цього потрібно вибрати безпечну відстань від лісу, обкопати та обкласти камінням місце для вогнища.
Завжди майте з собою ємність із водою. Не лишайте багаття без нагляду! Після відпочинку залишки вогню залийте водою та закидайте піском або землею! Не зловживайте спиртними напоями! Пам'ятайте, що алкоголь значно притуплює відчуття небезпеки. Отже, якщо ми будемо більш уважними та обережними, завжди виконуватимемо правила пожежної безпеки, то захистимо себе й природу від небезпеки.
Аліна БОЙКО, інспектор служби наглядово-профілактичного обслуговування Бершадського району.