Fridge magnet wooden gears

Економіка сільгоспвиробників залежить не тільки від них

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Січня 2012, 14:52

На знімку (зліва направо): механізатори Станіслав Іванович Гриценко та Василь Миколайович Танасійчук, керівник механізованого загону Валерій Несторович Вакуляк і головний інженер господарства Віталій Володимирович Пастух обговорюють питання технічної готовності.

Вже навіть природа змилувалася над хліборобами – останні роки стають урожайнішими. А от економіка господарств, як і всіх, хто вирощує хліб та працює на фермах, якщо і покращується, то повільно. Про те, що постає на заваді цьому, розповідає директор чернятського ТОВ «Надбужжя плюс» О.І. ГОДА.

– Вся проблема дійсно в тому, що урожаї нібито маємо непогані, а очікувані від того кошти – далеко не завжди. Кукурудза у нашому господарстві, наприклад, видала в цьому році по 89 центнерів з гектара, по 45 – озима пшениця, по 40 – озимий ячмінь.

Навіть цукрові буряки, які не збиралися вирощувати, але таки посіяли, видали по 360 цнт з га.

Здавалося б, коли валове виробництво зерна у нинішньому році перевищило десять тисяч тонн, що на дві тисячі тонн більше, ніж торік, то тим, хто його вирощував, можна було б збільшувати прибутки. На жаль, у фінансовому плані успіхи, причому не з нашої вини, виявилися навіть скромнішими, як торік.

І тільки тому, що озиму пшеницю у 2010-му реалізували не менше, як по дві тисячі гривень за тонну, а ціна на цьогорічний її урожай значно знизилася. От і не можуть зрозуміти ті, хто працює біля землі, як могло таке статися, що ціни на мінеральні добрива, пальне, мастила зросли, тобто затрати, а урожай став значно дешевшим.

Щось подібне коїться і в тваринництві. Через невисокі ціни на свинину змушені були зменшити поголів’я на свинофермі, яке взялися нарощувати аж тепер, із зміною ситуації на ринку.

Розуміємо також, що і великою рогатою худобою, зокрема виробництвом молока, потрібно вже займатися. От тільки не так просто це вже зробити. Застарілі корівники вже не відповідають сучасним технологіям, тому краще будувати їх з нуля. Але на це, за нашими підрахунками, потрібно не менше 7-8 мільйонів гривень. Не так просто заощадити таку суму при нинішній ціновій політиці. Якщо маючи племінну свиноферму реалізовували рік-два тому молодняк по ціні 50 гривень за кілограм живої ваги і на них була черга, то тепер ціна одного їх кілограма лише 31 гривня, та ще й немає як їх продавати, бо нарощуємо власну ферму. Тепер, на її відновлення знову потрібні кошти. Наприклад, щоб придбати на свиноферму плідника живою вагою приблизно 120 кілограмів, доводиться платити не менше як по 40 гривень за кілограм. Скільки поросят тепер потрібно реалізувати, щоб здійснити його покупку, підрахувати неважко.

Високою її собівартість залишається і через те, що досить недешево обходиться кукурудза, яку використовуємо на корм. А як могли її здешевити, коли тільки на газ для її досушування витратили більше півмільйо на гривень.

Все, що від нас за ле жить, щоб зни зити собіва р тість про дукції, яку виробляємо, ми намагаємося робити. А тут ще й цьогорічна осінь здивувала.

Спробуй отримати гарні посіви, коли в грунті зовсім незначні запаси вологи. В такій ситуації навіть зорієнтуватися важко, що саме сіяти, щоб збитки, на випадок загибелі посівів, були мінімальними. А пересів знову ж таки позначиться на собівартості зернових.

Позаторік однією з культур, яку вдавалося реалізувати в першу чергу, та ще й по непоганих цінах, був льон. Орієнтуючись на це, намолотили його 290 тонн і в цьому році, а от минулорічної ціни на нього, як і попиту, немає. Так, що хочемо ми того чи ні, а економіка господарства залежить не тільки від нас.

Замість льону, який є непоганим попередником під озиму пшеницю, можна було б вирощувати горох, але і його собівартість у цьому році дуже висока. Хто буде ним займатися собі на збиток?

В той же час ціни на продовольство в магазинах в основному зростають. Веду до того, що і ті, хто причетний до формування цін на нашу продукцію, повинні нас зрозуміти. Як і те, що ми ні за яких обставин не маємо права заявити, що не виплатимо працюючим аванс чи заробітну плату, бо немає прибутку. А тут ще й додаткову кількість працюючих доводиться утримувати, бо наші села на окраїні району, і проблема безробіття у нас вирішується складно. Не так просто пояснити людям і те, що їхні заробітки могли б бути набагато кращими, якби певну кількість працюючих скоротити.

Постійно на контролі у нашого інвестора і соціальні проблеми села, громади, а темпи їх вирішення залежать знову ж від фінансових активів господарства. Однак допомогу селу, бюджетним закладам не зменшуємо.

Як можна було, наприклад, не посприяти у перекритті церкви, з покрівельним матеріалом на яку допоміг наш земляк – підприємець Олексій Ковальчук. Огородили кладовище теж не без участі господарства.

Все це висловлюю для того, що і нас потрібно розуміти.

Економіка господарств, а з нею і благополуччя в селах, залежать від багатьох факторів.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
45 фото   
<b>Визначено переможців «Напиши свою писанку»</b><br />Підведенно підсумки та визначено переможців регіонального конкурсу «Напиши свою писанку». в м.Ладижин, Бершадському,...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Хмарук Прокіп Єфремович (1920) 1920 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Економіка сільгоспвиробників залежить не тільки від них - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення