Мета заходу – первинний оціночний візит для визначення початкового рівня надання ефективної перинатальної допомоги.
Координатор напрямку Р. Барило познайомив із основними моментами програми та планами дій щодо її впровадження. «На даний час, - сказав координатор управлінського напрямку, - ми вступаємо у нову фазу Програми (травень 2011 – квітень 2015 рр.), яка присвячена поширенню досвіду та досягнень попередніх фаз у всіх районах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської областей та АР Крим. Головна мета - покращити якість, ефективність і доступність послуг з охорони здоров’я матері та дитини у цих регіонах.
Включаємо у другу фазу 10 нових пілотних районів, 4 з них ми плануємо відвідати протягом трьох днів. Ці пілотні райони вивчатимуться, а з 5 по 15 вересня планується проведення серії тренінгів для медичного персоналу. У березні приїдемо з повторним візитом та оцінимо ті зміни, які відбулися в даному районі. На основі змін надаватимуться розгорнуті звіти з пропозиціями, рекомендаціями, зауваженнями на ім`я керівництва та персоналу…»
Консультант проекту, лікар акушер-гінеколог, Бондаренко О. А. наголосила на прекрасних умовах, що створені у Бершадському пологовому будинку. Вона акцентувала увагу на тому, що сьогодні медицина повертається обличчям до жінки-матері, тому умови народження мають бути створені такі, які найбільш зручні для жінки. Акцентувалась увага на грудному вигодовуванню немовлят, що є найбільш сприятливим як для дитини, так і для матері.
Координатором даної програми у Вінницькі області є Кулик В. Р., головний лікар Калинівської ЦРЛ.
Українсько-швейцарська програма «Здоров`я матері та дитини» впроваджується завдяки фінансовій підтримці Швейцарської Агенції Розвитку співробітництва, що є донором Програми, та експертній підтримці Швейцарського інституту охорони здоров`я і тропічної медицини (м. Базель, Швейцарія).
Україно-швейцарська співпраця, спрямована на покращення здоров’я матерів і дітей, розпочалася ще у 1997 році. За цей період було реалізовано багато успішних ініціатив спільно з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України, Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (НМАПО) та партнерами з Рівненської, Донецької, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим.
Діяльність Програми зосереджена на допомозі вагітним жінкам і немовлятам 1-го року життя та ґрунтується на міжнародному підході «безпечна вагітність та пологи». Довготривала співпраця з партнерськими регіонами орієнтована на підтримку реформ і модернізацію системи охорони здоров’я матерів і дітей. Основний принцип Програми – забезпечення комплексного підходу до надання перинатальних послуг, що передбачає не лише покращення клінічних практик, але й модернізацію системи в цілому (у т.ч. шляхом покращення управління, системи моніторингу та оцінки).
У попередній фазі (2008 – 2010 рр.) Програма співпрацювала з 8 обласними та 22 районними медичними закладами у 4 регіонах України (Вінницька, Волинська, Івано-Франківська області та АР Крим).