На знімку (зліва направо): на посадці саджанців лісник обходу Юрій Павлович Кушнір, класний керівник дев’ятого класу Яланецької школи Олена Артемівна Варварина і головний лісничий райагролісу Володимир Іванович Мочульський. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.
Головний лісничий райагролісу В.І. Мочульський, який безпосередньо здійснював контроль за посадкою, розповів, що така тополя через рік-два обрізується і з основи знову дає такі ж швидкоростучі пагони. Саме це є однією з перспектив швидкого отримання біопалива.
На гектар площі планувалося висадити за встановленою схемою 3400 саджанців. Організовував роботи по їх посадці лісник даного обходу Ю. П. Кушнір.
Співпраця працівників райагролісу з Яланецькою школою, у якій директором В.В. Олійник, давно стала традицією. А забезпечення посадковим матеріалом у даному випадку, то, звичайно, було справою працівників лісового господарства. Цього разу В.І. Мочульський особисто їздив за ним аж у Липовецький район і тепер садили ліс, як кажуть, прямо з коліс і організувати його посадку мали ще і в Михайлівці, де також є мочарі.
Планується приріст цих дерев використовувати спочатку на щепу, а далі – на виготовлення паливних брикетів.
Кошти на підготовку грунту і саджанці виділила держава.
У цьому році райагролісом запланована посадка лісових насаджень на 50 гектарах: на 20 – у Кидрасівці, на 3 – у Чернятці, решту – у Чечельницькому районі.
Коли готувався цей матеріал, частину плану вже було виконано. Якби в райагролісі було створено спеціальну ланку, роботи по посадці могли б просуватися значно швидшими темпами, однак поки що для цього немає коштів.
Разом з учнями участь у посадці дерев брала і класний керівник дев’ятого класу О.А. Варварина, яка не один вже рік відповідає в школі за екологічну роботу. Потрібно зазначити, що школою робиться в цьому напрямку дуже багато.
В даному випадку, орієнтуючись на те, що днями буде проводитися екологічний рейд, а кожна третя субота квітня взагалі буде днем екології і довкілля, учні з учителями вирішили взяти участь у посадці лісу.
До речі, у школі діти цього дня теж працювали на пришкільних ділянках, упорядковували квітники.
Нині дехто твердить, що однією з проблем на сьогодні є те, що ми більше вирубуємо дерев, ніж висаджуємо. Однак В.І. Мочульський це категорично заперечив.
За його словами, скільки райагролісом вирізано, стільки і посаджено. Інша справа, дерева ростуть повільно, і люди цього не помічають.
А щодо участі школярів у такій важливій справі, то, на думку всіх, така робота тільки загартовує. Двоє учнів, наприклад, без ніякого перенапруження за досить нетривалий час висаджували від 100 до 150 саджанців і не можна було не помітити, наскільки вони були задоволені виконаною роботою.
Павло КУШПЕЛА