На знімку (зліва направо): головний агроном господарства Анатолій Михайлович Шевчук дає чергове розпорядження одному з кращих механізаторів Віталію Васильовичу Головку, який трактором «Джон Дір» з оборотним плугом зайнятий на підготовці грунту під наступний урожай.
– Жнива, як жнива, – сказав при зустрічі. – Потрібно було зібрати хліб, ми і зробили це.
Причому, обійшлися без найманої техніки, на 1200 гектарах обмолотили його двома власними імпортними комбайнами. Якщо нічого не ставало на заваді, молотили по 30-40 гектарів у день. Причому, збирально-транспортні загони працювали ще й не на повну потужність, адже очікуваної урожайності, як і в більшості господарств, досягнути не вдалося. Озима пшениця видала по 45 центнерів з гектара, по 34 – ячмінь, по 25 – озимий ріпак. Це одні з кращих у цьому році показники в районі. По холдингу ж, до якого належить дане товариство, який має господарства в різних областях України, урожайність озимої пшениці в цьогорічних умовах 45 центнерів виявилася найвищою. Тож нива у Березівці і Тернівці насправді виявилася чарівною.
– Виручило тільки те, – розповідав Віктор Васильович, – що нормально спрацювали спеціалісти, за що їх було відзначено по завершенню жнив матеріально. Не підвели і механізатори.
Немаловажно, що у жнивну пору, незважаючи на чималий збіг робіт, обійшлися без сторонньої допомоги не тільки на полях, а й на доробці насіння.
Задоволеними залишилися від відчуття виконаного обов’язку і комбайнери С. А.
Макогін, Л. М. Надворний, О.
М. Іллюхін, О. А. Горбонос, кожний з яких щороку очікує жнив, як чогось надзвичайного.
Виплата трьох відсотків від вартості паю за орендовану землю тут вважається нормою. Торік видавали по 1,2 тонни зерна, запланували стільки і нині. Однак обставини змушують видавати більшу його частину коштами і кукурудзою. Справа в тому, що в окремих областях, де даний холдинг теж орендує землі, взагалі залишилися без урожаю пшениці, і таким тепер доводиться допомагати нею. Адже там теж люди і їм також потрібно з чогось жити, чимось сіяти.
В себе до посівної кампанії підготувалися непогано. Висівають знову сорти німецьких селекціонерів, один з яких навіть у цьогорічних умовах видав по 58 центнерів з гектара. Сорти вітчизняних селекціонерів висівають теж, щоб краще орієнтуватися, яким надалі віддавати перевагу.
На наступний рік стратегія ТОВ «Чарівна нива» буде такою ж, як і в цьому році. Додасться в структурі хіба що цукровий буряк, але тільки при умові, що переробники запропонують н о р м а л ь н у співпрацю.
Площі під дану культуру готуються. Останнім часом госп о д а р с т в о придбало для цього сучасного культиватора для внесення аміачної води.
Здавалося б, тваринництво при такому зерновому господарстві аж проситься, щоб його розвивали. Тим більше, що робочих рук вистачає. Навіть В.В. Корчевний визнає, що воно вкрай необхідне. Але зрушить з місця вирішення даної проблеми, на його думку, лише тоді, як займатися цією галуззю стане економічно вигідно.
Отже, досвід ТОВ «Чарівна нива» показує, що господарювати можна і у Тернівці та Березівці й мати непогані прибутки.
Будні співжиття даного інвестора з громадою, звичайно, не афішуються. Однак достатньо сказати, що він бере участь і прагне до цього постійно у найскладніших життєвих ситуаціях. Чимало, наприклад, допомагає школам, лікарні, дитячим садкам.
– А хто ж допоможе, як не ми, – каже В.В. Корчевний. Звернення до нього за підтримкою сільського голови взагалі вважає для себе обов’язковим до виконання.
Не прийнято тут хизуватися і досягнутими показниками – просто працюють та домагаються відповідної віддачі.
Павло КУШПЕЛА.