Слід наголосити, що в аномальних умовах цього літа відповідальність за виникнення пожежі в природних екосистемах та протиправного спалювання стерні або сухих рослинних решток лягає виключно на особу, яка є власником, користувачем або орендарем земельної ділянки. Будь-яке випалювання пожнивних решток або сухої рослинності у даний час є протиправним.
Саме у зв’язку з погодними умовами та небезпекою поширення пожеж постановою Кабінету Міністрів України №1587 від 4 серпня 2010 р.
перенесено сезон полювання на невизначений час, заборонено використання феєрверків на різних святкуваннях, проведення військових навчань зі стрільбами та інші заходи.
Для попередження та оперативного усунення наслідків пожеж, в разі їх виникнення, розпорядженням голови райдержадміністрації №363 від 6 серпня 2010 року створено оперативний штаб щодо координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’я - заних з пожежною небезпекою у 2010 році на території Бершадського ра йону. Очолює штаб перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки Вадим Оркуш. В районі діють робочі групи та рейдові бригади, до складу яких входять лісівники, екологи, працівники протипожежної охорони та органів внутрішніх справ.
Від імені штабу звертаємося до населення району з вимогою найсуворішого дотримання вимог протипожежної безпеки та попереджаємо, що в разі недотримання цих вимог винні будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством.
Також у цей період дуже важливим є дотримання певних правил поведінки з метою уникнення ураження тепловим або сонячним ударом.
Щоб убезпечити своє здоров’я, дотримуйтесь наведених нижче вимог і слідкуйте за своїм самопочуттям, надавайте, при необхідності, допомогу присутнім.
Ознаками перегрівання є: – спочатку відчуття втоми, головний біль, запаморочення, нудота, спрага; – пізніше – шум у вухах, задишка, прискорене серцебиття, почервоніння обличчя, нерідко бувають носові кровотечі; – якщо постраждалий продовжує залишатися на сонці та у теплі, з’являється важка задишка, частий і слабкий пульс, галюцинації, температура підвищується до 40оС, судоми, марення, можливий параліч дихання і припинення серцебиття.
Небезпека сонячного і теплового удару збільшується при фізичному навантаженні і недостачі води.
Для уникнення перегрівання слід дотримуватись таких правил: – одяг повинен бути з легкої нещільної тканини, світлий; – необхідно носити головний убір; – намагатися не зловживати витривалістю свого організму – не сидіти довго на сонці, більше знаходитися в тіні, періодично прохолоджуватися; – дотримуватись питного режиму.
В разі появи симптомів перегрівання необхідно: – укласти постраждалого у тінь або прохолодне місце, припіднявши йому голову; – зняти одяг, що утруднює дихання; – охолодити організм: прикласти холодні компреси на голову, шию, груди, можна обгорнути тіло мокрим простирадлом. Охолодження не повинно бути різким і швидким; – якщо людина при свідомості, її треба напоїти холодною, трохи підсоленою водою (алкогольні напої виключаються!); – при втраті свідомості потрібно покласти постраждалого на бік. При порушенні дихання негайно почати робити штучне дихання; – в усіх випадках перегрівання організму треба терміново звернутися за допомогою лікаря.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.