Перш за все – мода, прагнення вписатися в те оточення, в ту компанію, яка важлива для молодої людини, цікава і де вживання наркотиків – норма. Можливо, молодь приваблює поширення помилкового судження, що вживання наркотиків – ознака сучасного способу життя.
Пам’ятайте: здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Людина, що всерйоз захопилася наркотиками, поступово потрапляє до злочинного середовища. Світ наркоманів та злочину жорстокий, і людське життя тут нічого не варте. Відомо, що наркоманам для здобуття грошей на наркотики доводиться красти, грабувати людей, продавати та займатися проституцією.
В Україні виробництво, зберігання, продаж, вживання наркотиків заборонені законом, ст. 307 КК України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» – караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років та ст.
310 КК України «Незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель – караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років». У наркоманів виникає велика проблема матеріальної залежності від тих, хто забезпечує їх наркотичними препаратами. Уникнути її практично неможливо.
Ніколи не підтримуйте стосунків із торговцями наркотиків. Законом суворо переслідуються навіть ті, хто виконує їхні дрібні доручення в якості плати. А в результаті – ув’язнення!
Тим, хто починає приймати наркотики, слід пам’ятати, що відмовитися від цієї звички буде нелегко. У наркомана виникає психічна та фізіологічна залежність, він мріє тільки про те, як здобути нову дозу. Потяг до наркотиків не зникає за одну мить.
Але з кожною новою дозою зупинитися стає дедалі складніше.
Василь АНДРУЩЕНКО, начальник Бершадського РВ ГУМВС, полковник міліції