Та найдешевші зошити без суперових обкладинок коштують 65 копійок, а з малюнками – 4-5 гривні, такі багатодітній сім’ї не по кишені
А модна, шерстяна форма для дівчаток коштує до 800 гривень. Звичайно, більшість купує за середньою ціною, зважаючи на виробника, від 280 до 350 гривень.
Не легше збирати в школу і синів. Ось молоде подружжя із Джулинки свого Віталика відправляє у 4 клас. Хлопчик виріс із штанів, піджачок ще може бути. За брюки заплатили 80 гривень, за кросівки – 120 грн. а за сорочку – 85, за спортивний костюм треба віддати від 150 до 220 гривень, а за костюмчик, як форму, треба заплатити від 300 гривень.
– Які у вас зошити найдешевші? – запитує продавця жіночка з трьома дітьми. На запитання, чи всі вони школярі, відповіла, що хлопчики погодки йдуть в перший клас, а дівчинка – в третій, а вдома ще залишилося двоє дошкільнят. Збирати до школи допомагають знайомі, сусіди.
Подарували зі своїх дітей шкільний одяг, взуття. А от зошити та все приладдя треба придбати, адже підручниками забезпечать в школі. Та найдешевші зошити без суперових обкладинок коштують 65 копійок, а з малюнками – 4-5 гривні, такі багатодітній сім’ї не по кишені. Адже ще багато чого треба школярику – ручки, олівці, фломастери, пенали, фарби, кольоровий папір, альбоми для малювання та ще маса дрібничок, без яких на уроках не обійтися.
– Пам’ятаєте нас, ми у вас минулої неділі накупили приладдя на 300 гривень, та ось щоденник доньці не сподобався. Каже, що це вже не модна обкладинка. Поміняйте нам, – благає молода жінка.
– Вибирайте, який подобається, – не заперечує продавець.
Та вимогливій і амбітній школярці важко догодити, тож мати доплачує ще 5 гривень, щоб щоденник був суперовий, а вони нині коштують від 8 до 15 гривень.
Чимало дітей біля палаток з ранцями. Є їх широкий вибір, від 40 до 180 гривень.
– Купують в основному, орієнтуючись на середню ціну, – розповідає продавець, – від 90-120 гривень. І вони нічим не поступаються дорогим – міцні, зручні. Є гарні уже і українського виробництва, й якість хороша.
А щоб наповнити ранець всім необхідним, нині треба витратити батькам більше півсотні.
Чимала стаття розтрат і на взуття. Якщо навіть не зносили туфлі чи черевики за минулий рік, то у більшості хлопчиків і дівчаток за літо ніжки ой як підросли. А батьки вже не хотять купувати дітям замінник, а шкіряне взуття за 300 гривень коштує.
Немало треба витратити, щоб школярочки в перші дні вигладали нарядними, а за бантик треба віддати від 5 до 20 гривень, білі шкарпетки – 10-15 грн.
Список необхідного до школи можна продовжувати, він витягне з гаманців батьків не одну сотню гривень. З мінімальними зарплатами, а то й безробітнім батькам доводиться «підключати» бабусів і дідусів та вирощене в домашньому господарстві.
Адже кожен турбується, щоб його школяр був не гірше від інших.