Саме ж переселення ринку планується аж тоді, коли на новому місці буде створено для того умови
– Чому міська влада лише спостерігає за таким неблагоустроєм? – запитують автори листа.
Редакція звернулася з даною скаргою до міського голови М.І. Кольченка. Він, насамперед, показав відповідь з управління газового господарства, у якій, зокрема, йдеться, що газгольдери, які відносяться до будинків, що розташовані по вулиці Червоноармійській і Жовтневій, є власністю їхніх мешканців, решта перебувають на балансі управління газового господарства. Рішення про їх демонтаж повинно бути розглянуто на сесії районної ради. Газгольдери при проведенні певного технічного огляду ще придатні до експлуатації.
Від себе Михайло Іванович додав, що юридична сторона даної проблеми ще тільки вивчається. Якщо ж вона і надалі не вирішуватиметься, то міська влада вимагатиме, щоб вони належним чином обслуговувалися тими, кому належать.
Щодо стоянки автомобілів у дворі, то торік жителі будинку №4 по вулиці Якіра теж просили міську раду встановити додатково секцію паркану, щоб обмежити його в'їзд. Зйомний ланцюг на самому місці в'їзду обіцяли встановити самі. Насправді ж міська влада виконала обіцянку, а от свою жителі даного будинку – ні.
– Проблема із стоянкою транспорту у дворі могла б вирішитися сама собою з відселенням ринку з вулиць міста, – зазначив міський голова. – Але люди повинні розуміти, що при такому бюджеті, який має міська рада, одним днем цього не зробиш.
Та робиться у даному напрямку все ж чимало. Наприклад, вилучено в "Агромаші" під ринок біля шести гектарів землі, куплено п'ять приміщень, упорядковується територія. Саме ж переселення ринку планується аж тоді, коли на новому місці буде створено для того умови.
Міська рада сподівається на допомогу у вирішенні даної проблеми з боку райдержадміністрації і районної ради.
Адже ринок потрібний не тільки місту – ним користується весь район. Зрозуміло, що ще однією з причин, яка неабияк позначається на темпах робіт на ньому, є криза. У свій час жителям будинку №4 по вулиці Якіра було також дано обіцянку, що буде побудовано дитячу площадку. І нині це робиться, незважаючи навіть на борги жителів цього будинку за комунальні послуги, що створює проблему з грішми. Якби ще жителі даних будинків ставилися до благоустрою спільного подвір'я так, як міська рада, то чимало могли б зробити власними руками.
Щодо стоянок, організації руху транспортних засобів взагалі, то при встановленні дорожніх знаків, насамперед, вивчалася громадська думка.
При погодженні з ДАІ у Бершадь навіть викликали з області інженера з безпеки руху.
По вулиці Якіра, зокрема, організовано односторонній рух транспорту. В міру надходження коштів, на ній буде побудовано також тротуар, як це вже робиться по вулиці Будкевича.
Однак навіть при високій ціні на асфальтобетон у райцентрі майже повністю завершено ямковий ремонт асфальтового покриття, оформлено пішохідні переходи, встановлено відповідні знаки.
А ще ж не варто забувати, що на першому плані в роботі міської ради забезпечення дитячих садків якісним харчуванням, їх працівників – зарплатами. На це теж потрібні гроші. На жаль, навіть при умові, що вже до 70 відсотків вулиць охоплено вивозом сміття, дехто не поспішає вносити за те плату.
У зв'язку з нестачею фінансів змушені були насамперед взятися за упорядкування територій, де має місце найбільше скупчення дітей. Наприклад, по вулиці Будкевича, де чотири п’ятиповерхівки.
Причому, на подвір'я планується ще й завезти ліцензоване обладнання. Всього вже встановлено у дворах чотири альтанки із столиками, ще 15 у стадії виготовлення. Поряд з приміщенням райспоживспілки упорядковується парк, у якому будуть сучасні дитячі майданчики, фонтан, і він стане гарним місцем для відпочинку.
Якщо темпи благоустрою когось не задовільняють, це ще не означає, що влада у місті не діє. Райцентр взагалі починає набувати іншого вигляду, підкреслив М.І. Кольченко.